Automaty – feminizowane nasiona marihuany – co to takiego?

W Polsce ciągle wzrasta liczba kolekcjonerów, którzy zbierają nasiona różnych rośliny. Tak samo jest w przypadku marihuany – choć jej hodowanie jest nielegalne, to jednak bez problemu możesz zbierać nasiona dla celów edukacyjnych. Jeżeli chcesz rozpocząć Twoją przygodę jako kolekcjoner, to musisz dowiedzieć się, czym są nasiona marihuany feminizowane automaty.

nasiona-marihuany

Podstawowa garść informacji

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, że kolekcjonowanie nasion marihuany wymaga zdobycia różnorodnych odmian. W końcu tylko wtedy zyskasz lepszy przegląd okazów, które są dostępne obecnie na rynku. Pod tym względem feminizowane automaty wydają się czymś wyjątkowym, co jest związane, chociażby z automatycznym cyklem życia, a takie nasiona znajdziesz na stronie https://growseed.pl/pl/c/AUTOMATY/106. Dzięki temu czas wzrostu i kwitnięcia następuje od razu. W ten sposób nasiona stanowią pewnego rodzaju ewenement, ponieważ nie wymagają zmiany cyklu oświetlenia. W przypadku automatów dostępne światło jest wykorzystywane maksymalnie. Konsekwencją tego jest fakt, że roślina ma krótszy cykl życia, jednak nie wymaga tylu zabiegów związanych z oświetleniem.

Gdzie są wykorzystywane?

Bardzo ważne jest to, żebyś wiedział, w jakich regionach najczęściej hodowane są nasiona marihuany feminizowane automaty. Dzięki temu możesz znacznie zwiększyć swoją wiedzę. Otóż ze względu na sposób wzrostu, ten rodzaj nasion jest wybierany przede wszystkim w regionach z ograniczoną ilością słońca w ciągu dnia. Poza tym hodowla tego typu jest popularna w miejscach, gdzie lato jest stosunkowo krótkie. W takim przypadku można liczyć na większy sukces i szybszy rozwój rośliny.

Proces wzrostu marihuany z automatycznych nasion

Powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że rośliny marihuany, które powstają z automatycznych nasion, mają krótszy cykl życia. Właśnie dlatego przechodzą bezpośrednio z etapu wzrostu do kwitnięcia. Dzięki temu nie trzeba pozbywać się roślin męskich. Poza tym niewymagana jest zmiana oświetlenia. Jednak nie jest to jednoznaczne, z tym że automatyczne nasiona potrzebują mało światła. Po prostu sam proces związany z pielęgnacją jest stosunkowo łatwy, choć konieczne jest i tak wprowadzenie min. 3 cykli oświetleniowych w ciągu dnia.

Zalety automatycznych nasion marihuany

Niezwykle istotne jest to, żebyś zdawał sobie sprawę z tego, co naprawdę wyróżnia nasiona marihuany feminizowane automaty. Dzięki temu zwrócisz uwagę na ich korzyści, a także znaczenie kolekcjonerskie. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie spis najważniejszych zalet. W ten sposób dowiesz się, czy warto mieć takie nasiona w swoim zbiorze.

Najważniejsze zalety nasion marihuany feminizowane automaty

  • Roślina jest gotowa do zbioru w ciągu 60-80 dni,
  • Zmiana cyklu oświetlenia nie jest wymagana,
  • Przyspieszony wzrost,
  • Nasiona są przeznaczone do hodowli indoor oraz outdoor,
  • Zwiększona liczba zbiorów,
  • Duża liczba różnych odmian automatycznych nasion.