Czekoladowy brąz na włosach – farbowanie i pielęgnacja

Czekoladowy brąz tylko wtedy będzie pięknie wyglądał, gdy zastosujesz dobrą farbę do włosów i prawidłowo o nie zadbasz. W artykule skupiamy się na specyfice czekoladowego brązu i przedstawiamy kilka cennych wskazówek, jak dbać o włosy w tym kolorze. Sprawdź zatem, co zrobić, aby Twoje włosy były piękne i zdrowe!

czekoladowy brąz

Uważaj z doborem farby

Czekoladowy brąz to specyficzny kolor, który idealnie wygląda zarówno na włosach długich, krótkich, jak i do ramion. Nie jest oczywisty i jednoznaczny w swoim odcieniu, ale dostępny w wielu urozmaiceniach i wersjach. Nie wybieraj zatem pierwszej farby, na której opakowaniu widnieje napis ‘’czekoladowy brąz’’, ponieważ po koloryzacji możesz być niemile zaskoczona, gdyż efekt końcowy będzie znacznie się różnił od zamierzonego. Otóż czekoladowy brąz może być ukazany w świetlistej odsłonie, pełnych refleksów i pasem mieniących się w słońcu. Z drugiej zaś strony z matowym, pełnym głębi i nasycenia kolorem, albo z opalizującymi chociażby na czerwień przebłyskami. Zwracaj zatem szczególną uwagę, aby chcąc uzyskać matowy brąz, nie sięgnęła po ten pełnych opalizujących refleksów.

Czekoladowy brąz w ofercie farb Garnier

Marka Garnier oferuje różnorodne farby w kolorze czekoladowego brązu. Śmiało możesz sięgnąć po te dedykowane do trwałej koloryzacji (Color Naturals); delikatne, pozbawione amoniaku (Olia) lub zdecydować się na formułę farby w postaci kremu koloryzującego czy też pianki. Największą zaletą farb marki Garnier jest to, że możesz zastosować je w zaciszu własnego domu. Nawet jeśli po raz pierwszy przystępujesz do zmiany koloru, nie obawiaj się. Każda z farb zawiera dokładną instrukcję jak krok po kroku pofarbować włosy. Mało tego, każdy produkt jest wzbogacony w cenne składniki odżywcze, dzięki którym podczas koloryzacji, Twoje włosy zostaną jednocześnie otoczone pielęgnacyjną troską. Zaufaj tym wysokiej jakości produktom i ciesz się włosami w kolorze czekoladowego brązu z Garnier!

Pielęgnacja brązowych włosów

Ważne jest, abyś sięgała po takie farby, które są wzbogacone w odżywcze składniki. Dzięki nim, negatywne oddziaływanie tych szkodliwych zostanie zminimalizowane na rzecz pielęgnacji włosów. W farbach Garnier znajdziesz np. Color Naturals, która jest przeznaczona do trwałej koloryzacji, ale dzięki trzem cennym olejkom (awokado, oliwka, karite) włosy są otoczone ochroną. Tak samo warte uwagi są farby Olia, które nie zawierają amoniaku, ale wiele dobroczynnych olejków. Pamiętaj jednak, że farbowanie włosów to chemiczna ingerencja w każdy kosmyk, który styka się z farbą na jego komórkowym poziomie, czyli w samym jego sercu. Nawet jeśli farba zawiera wiele odżywczych składników, to ważne jest aby zadbać o włosy również po koloryzacji.

  1. Sięgaj po kosmetyki do włosów brąz po farbowaniu. Zawierają one substancje, które sprawią, że kolor utrzyma się długo i będzie tak samo nasycony i intensywny tuż po farbowaniu, jak i po upływie kilku tygodni.
  2. Stosuj produkty pochodzące z jednej serii kosmetycznej i marki. Dzięki temu każdy kosmetyk będzie bazował na tych samym składnikach, a to jest pomocne w kompleksowej pielęgnacji włosów.
  3. Unikaj nadmiernej ekspozycji włosów na słońce. Mimo, że promienie słoneczne pięknie rozświetlają kolor, to w nadmiarze włosy mogą znacznie się przesuszyć. Wówczas kolor straci swój urok.
  4. Jeśli bardzo często stosujesz prostownicę zaopatrz się w olejki termoochronne. Dzięki nim włosy będą chronione przed wysoką temperaturą i popaleniem. Brak takiej ochrony może sprawić, że Twoje włosy znacznie się przesuszą, a koniec każdego kosmyka będzie biały, co wynika właśnie z prostowania włosów bez żadnej ochrony.