Depilacja laserowa – skuteczna broń w walce ze zbędnym owłosieniem

Poszczególne epoki historyczne to nie tylko inna architektura, malarstwo i literatura. To również inny ideał piękna. Zwracano uwagę nie tylko na kształt kobiecej sylwetki, który istotnie się zmieniał, ale także na owłosienie. Dzisiaj jego obecność na ciele kobiety nie jest pożądana – żadna pani, która chce uchodzić za elegancką i nowoczesną, nie pozwoli sobie na to, aby na jej nogach czy pachach znajdowały się włosy. Depilacja jest więc niezbędna.

zdr1-0021

Dlaczego warto wybrać depilację laserową?

Zdecydowana większość kobiet depiluje nogi, pachy oraz okolice bikini, używając w tym celu maszynki. Nie gwarantuje ona jednak dobrych efektów. Włosy nie tylko błyskawicznie pojawiają się ponownie, ale mogą także wrastać, prowadząc do powstawania bolesnych ropni na skórze. Do tego dochodzi silne swędzenie, które skutecznie potrafi zepsuć nawet najlepszy nastrój. Podobnie jest w przypadku usuwania zbędnego owłosienia za pomocą wosku oraz kremów do depilacji. Najlepszą alternatywą jest depilacja laserowa!

Idealnie gładka skóra

Laserowe usuwanie włosów, czyli zabieg, który wykonywany jest między innymi w warszawskiej klinice medycyny estetycznej SkinClinic, pozwala na stałe zmniejszenie liczby włosów na wybranym przez pacjenta obszarze. Działanie lasera sprawia, że skóra staje się idealnie gładka. W efekcie nie trzeba już zakładać grubych rajstop, spodni czy bluzek z długim rękawem – ciało może zostać naprawdę wyeksponowane. Depilacja laserem pozwala na usunięcie włosów z:

  • nóg,
  • pach,
  • rąk,
  • górnej wargi,
  • okolic bikini.

U kogo efekty są najlepsze?

Depilacja laserowa gwarantuje najlepsze efekty u osób będących posiadaczami jasnej cery oraz włosów w ciemnym kolorze. Decydując się na depilację z wykorzystaniem lasera, nie można zapominać, że zabieg istotnie spowolni odrastanie włosów, ale nie sprawi, że proces ten zostanie zahamowany. Aby ciało pozostało idealnie gładkie na długo, niezbędne jest skorzystanie z kilku zabiegów.

Czy depilacja laserowa to zabieg dla wszystkich?

Zabiegi medycyny estetycznej nigdy nie mogą być wykonywane u wszystkich. Podobnie jest z depilacją laserową. Do przeciwwskazań zalicza się przede wszystkim świeżą opaleniznę. Chodzi w tym wypadku nie tylko o tą, która powstała poprzez działanie naturalnego słońca, ale również tą, która jest efektem pobytu w solarium. Osoby, które stosowały kremy samoopalające również muszą zabieg odłożyć na później. Depilacja z użyciem lasera nie jest możliwa także u osób:

  • u których na powierzchni skóry występują ciemne znamiona, a ich pochodzenie nie zostało zdiagnozowane,
  • które okres dojrzewania mają przed sobą,
  • cierpiących na łuszczycę lub bielactwo,
  • chorujących na cukrzycę lub epilepsję,
  • będących w trakcie okresu dojrzewania.

Depilacji laserowej nie wykonuje się także u kobiet, które właśnie spodziewają się dziecka. Przeciwwskazaniem są też wszelkie rany na powierzchni skóry.

Jak przygotować się do zabiegu?

Błędem wielu osób decydujących się na depilację laserową jest wcześniejsze usunięcie włosów inną metodą. Zabieg przeprowadza się tylko wtedy, kiedy na powierzchni skóry znajdują się włosy i są one dobrze widoczne. Nie wolno ich wyrywać ani wybielać przed zabiegiem. Stosowanie środków kosmetycznych zawierających w składzie silnie działające substancje sprawia, że depilację laserem należy odłożyć. Jej przeprowadzenie wiązałoby się ze zwiększonym ryzykiem powstawania bolesnych podrażnień skóry.

Depilacja laserowa to zabieg, któremu poddać mogą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zapewnia ona naprawdę zadowalające efekty, które utrzymują się długo. Jest to najlepsza droga do idealnie gładkiego ciała.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej znajduje się na stronie: http://skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/depilacja/depilacja-laserowa/.