Dwóch na trzech mężczyzn łysieje!

Łysienie jest odwiecznym problemem dotyczącym kobiet i mężczyzn na całym świecie. Przeprowadzone niedawno badania na temat powszechności problemu wypadających włosów wykazały, iż niemal 67% kobiet i mężczyzn cierpi na łysienie (Dubaj, 2014; YouGov na zlecenie Alpecin).

zdr1029

Prawie co drugi mężczyzna poniżej 30. roku życia cierpi na utratę włosów. Łysienie w opinii ankietowanych znalazło się na drugim miejscu najważniejszych problemów fizycznych – nawet przed problemami z erekcją. Niewątpliwie świadczy to o dużym obciążeniu psychicznym, jakie powoduje łysienie. „Utrata włosów powoduję zmianę w wyglądzie mężczyzny, postarzając go. Mężczyźni przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu fizycznego, więc łysienie jest dla zdecydowanej większości ogromnym problemem.” podkreśla dr Hanieh Erdmann, certyfikowana przez German Board dermatolog, chirurg odtwórczy włosów w Dubaju. Problematyka wypadających włosów niewątpliwie dotyka też Polaków.

Więcej niż 5 na 10 mężczyzn wymienia łysienie jako czynnik prowadzący do problemów na tle psychologicznym i  społecznym.

Prawie 35% mężczyzn dotkniętych problemem wypadających włosów cierpi również na depresję i zaburzenia lękowe o różnym nasileniu, jednocześnie pragnąc poprawić stan swoich włosów. Aż 55% ankietowanych stwierdziło, że oddaliby aż rok swojego życia w zamian za odzyskanie utraconych włosów.

Dr Hanieh Erdmann tłumaczy: „Utrata włosów jest spowodowana predyspozycjami genetycznymi, które stanowią główną przyczyną problemu. Mieszki włosowe mężczyzn dotkniętych dziedzicznym wypadaniem są bardziej wrażliwe na hormon DHT, metabolit testosteronu.” Testosteron sprawia, że włosy na brodzie rosną, jednak u osób z opisanymi predyspozycjami osłabia też cebulki włosów. Pomimo, że łysienie zazwyczaj tłumaczy się stresem i brakiem witamin, aż 41% ankietowanych jest świadomych, iż to właśnie testosteron może powodować utratę włosów.

Kofeina chroni włosy przed szkodliwym działaniem testosteronu oraz zapobiega wypadaniu włosów.

Pocieszającym faktem jest to, iż problem wypadających włosów może być leczony. W świecie medycznym kofeina uznawana jest jako aktywny składnik redukujący łysienie. „Kofeina dostarcza mieszkom włosowym niezbędnej energii, potrzebnej do porostu włosów, jednocześnie odpierając testosteronowy atak” mówi dr. Adolf Klenk, niemiecki naukowiec, szef działu badań i rozwoju w Dr. Kurt Wolff.

Szampon kofeinowy Alpecin – sukces w walce z łysieniem

zdr1029bJuż dostępny w Polsce w drogeriach Rossmann szampon kofeinowy Alpecin to najlepiej sprzedający się w Niemczech szampon przeciw wypadaniu włosów. Zawiera  bardzo efektywny kompleks substancji aktywnych na bazie kofeiny. Badania naukowe wykazały, iż szampon spowalnia proces wypadania włosów w związku z łysieniem dziedzicznym.

Szampon zawiera znaczącą dawkę kompleksu z kofeiny – poziom w produkcie jest na tyle wysoki, iż producent zdecydował się dodać na opakowaniu ostrzeżenie dla sportowców – kofeina może zostać wykryta w mieszkach włosowych, gdyż wnika we włosy od nasady.

Badania naukowe nad szamponem na poziomie molekularnym, komórkowym oraz w strukturze włosa ukazują duże znaczenie kofeiny w kompleksowy procesie rośnięcia ludzkich włosów. Potwierdzają one sprzyjające działanie kofeiny na porost włosa oraz właściwości ochronne w przypadku mieszków włosowych. Szampon kofeinowy Alpecin zawiera cynk, niacynę, mentol i witaminy E i A. Ta specjalna formuła spowalnia łysienie (również dziedziczne), przeciwdziałając szkodliwemu działaniu testosteronu na nasadę włosa.

[PR]

2 Comments on “Dwóch na trzech mężczyzn łysieje!”

  1. Stosuje teraz Alpecina Coffeine po serii zabiegow wykonanych w Karboklinice w Szczecinie i musze przyznac ze jestem bardzo zadowolony. Seria zabiego z wykorzystaniem preparatu uzyskanego z mojej krwi (4 zabiegi) i z wykorzystaniem urzadzenia podajacego w skore CO2 (12 zabiegow) pozwolila zatrzymac calkowicie wypadanie wlosow oraz pobudzila cebulki do wzrpstu przez co ja i wszyscy moi znajomi widzimy teraz bardzo duza roznice na mojej glowie. Serdecznie polecam wszystkim szampon Alpecina jak i Karboklinike w przypadku problemow z lysieniem

Comments are closed.