Jak skutecznie dbać o cerę?

Każda z nas wie, że warto przestrzegać typowych zaleceń pielęgnacji skóry: dbać o jej odpowiednie oczyszczenie, nawilżenie, ochronę przeciwsłoneczną itd. Coraz częściej sięgamy także po zaawansowane produkty kosmetyczne zawierające kwas hialuronowy, a także inne substancje, szczególnie te stymulujące w skórze produkcję kolagenu typu I. Do dyspozycji mamy profesjonalne zabiegi, które w bezpieczny i naturalny sposób pomagają utrzymać dobrą kondycję skóry.

zabieg-karisma

Pielęgnacja dobrana do wieku, stylu życia i jakości skóry

Każda pielęgnacja powinna być przede wszystkim indywidualna. Nie ma zabiegów ani kosmetyków uniwersalnych. To, że coś działa u przyjaciółki, nie oznacza, że sprawdzi się u ciebie. Warto więc korzystać z konsultacji i porad profesjonalistów, którzy podpowiedzą ci, czego warto spróbować, co może zadziałać w przypadku twojej skóry i jej specyfiki. Nie chodzi tutaj wyłącznie o to, czy ktoś ma skórę mieszaną, czy tłustą, ale również o to, czy jego skóra ma skłonność do porażeń, jak reaguje na stres, nasłonecznienie. Znaczenie będzie mieć sytuacja hormonalna organizmu, a także prowadzony tryb życia czy najpopularniejsza dieta. To wszystko ma wpływ na stan naszej skóry. To na niej odbija się sposób, w jaki żyjemy, stan naszego zdrowia. Dlatego też w wielu przypadkach kosmetyki to za mało. Czasami potrzeba profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, czasami uzupełnienia leczeniem farmakologicznym. Czasami zaś kluczem jest leczenie, stabilizacja gospodarki hormonalnej, bo bez tego pielęgnacja skóry i tak daje ograniczone efekty.

Naturalne składniki i profesjonalna pielęgnacja

Skuteczna pielęgnacja zaczyna się od diety i nawodnienia. Naprawdę — nie ma skuteczniejszych podstaw dla dobrej kondycji skóry. Potem przychodzi czas na kosmetyki. Coraz więcej mówi się o badaniu składów, zwracaniu uwagi na niebezpieczne substancje, unikanie ich w kosmetykach. Warto stawiać przede wszystkim na kosmetyki naturalne lub w zdecydowanej większości oparte na naturalnych składnikach. Trzeba jednak zadawać sobie sprawę, że nawet najlepsze kosmetyki, odpowiednio prowadzona domowa pielęgnacja, maseczki i serum nie zawsze są w stanie pomóc nam osiągnąć wymarzony efekt. Wtedy warto sięgnąć po pomoc kosmetologów.

Zabieg Karisma — mocny zastrzyk energii dla Twojej skóry

O stymulatorach tkankowych mówi się coraz więcej, ponieważ okazują się one jednym z najskuteczniejszych sposobów na osiągnięcie bardzo naturalnego efektu odmłodzenia skóry. Ich podstawowym zadaniem jest biostymulacja, a nie wypełnianie skóry, choć zwiększona stymulacja produkcji kolagenu daje efekt delikatnego wypełnienia skóry.

Zabieg Karisma polecany jest przede wszystkim jako stosowany zapobiegawczo i hamująco przy procesach starzenia się skóry. Jeśli dostrzegasz, że twoja skóra traci jędrność, elastyczność, pojawiają się na niej zmarszczki oraz zmiany pigmentacyjne, zabieg Karisma może być dla ciebie rozwiązaniem idealnym. Efekt jest widoczny bardzo szybko. Nie uzyskasz go nawet z najlepszymi kosmetykami, które działają przede wszystkim od zewnątrz. Karisma, ponieważ opiera się na podawaniu preparatu techniką mezoterapii lub liniową wsteczną, przy użyciu igły lub kaniuli, dociera do głębokich warstw skóry i tam biostymuluje procesy odnowy.

  • Działa przeciwstarzeniowo w skórze właściwej: hamuje działanie enzymu hialuronidazy i konserwuje endogenny kwas hialuronowy. Pozostaje długo w tkankach, dzięki czemu przez dłuższy czas działa nawilżająco i naprawczo.
  • Dzięki zawartości w preparacie kwasu hialuronowego pozwala osiągać efekt delikatnego wypełnienia i poprawy wolumetrii.
  • Daje efekt odmłodzenia skóry, poprawy konturu, pomaga przywrócić jędrność i sprężystość skóry.

Na pełen efekt trzeba jednak poczekać około miesiąca, ponieważ tyle trwa przebudowa kolagenu spowodowana działaniem biostymulującym naturalnego kolagenu zawartego w podawanym do skóry stymulatorze.

[Materiał zewnętrzny]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *