Jak używać pasków wybielających?

Paski wybielające zęby stają się coraz bardziej popularne. Jeszcze niedawno, zabieg wybielania zębów był stosowany jedynie przed specjalnymi uroczystościami. Dzisiaj jest to tak powszechne, jak wizyta u kosmetyczki. Jedyną niedogodnością jest cena zabiegu w gabinecie stomatologa. Producenci, wychodząc naprzeciw popytowi, oferują domowy sposób na wybielenie zębów.

paski-wybielajace

Paski wybielające – w czym tkwi ich sekret?

Dzięki paskom wybielającym, każdy z nas może sobie pozwolić na tego typu kurację. Są ogólnodostępne, proste w użyciu i stosunkowo tanie. Zaś efekty niewiele różnią się od rezultatu osiągniętego w gabinecie stomatologicznym. Paski wybielające mają tą przewagę nad wizytą u dentysty, że możemy z nich skorzystać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Zabieg wykonuje się samodzielnie, bez konieczności użycia dodatkowego sprzętu czy wcześniejszych przygotowań. Każde pudełko pasków wyposażone jest w ulotkę z którą należy się zapoznać przed przystąpieniem do wykonywania zabiegu. Warto zaznaczyć, że zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.

Paski wybielające – jak się je stosuje?

Wybielanie zębów przy użyciu pasków jest szybkie i proste. W opakowaniu znajdziemy dwa paski (na górne i dolne zęby). Należy je nakleić na zęby stroną na której jest żel z aktywną substancją. To właśnie ona jest odpowiedzialna za wybielenie naszych zębów. Po nałożeniu, musimy delikatnie docisnąć paski na górnej i dolnej partii zębów. W tym celu należy przytrzymać je przez około 2-3 sekundy. Paski należy trzymać na zębach przez około 30 minut. Po upływie tego czasu, zdejmujemy i wyrzucamy paski do kosza (nie należy ich używać powtórnie). Aby usunąć z zębów resztki żelu, trzeba przepłukać zęby wodą.

Jak podkreślają producenci, efekt rozjaśnionych zębów jest dostrzegalny już po pierwszym użyciu.

Skuteczne wybielanie – o czym warto pamiętać?

– nie należy stosować pasków bezpośrednio po umyciu zębów. Lepiej odczekać około godziny

– paski powinny być stosowane raz dziennie po pół godziny, przez dwa do trzech tygodni

– zabieg można powtarzać, co 3 do 6 miesięcy

– odradza się stosowanie pasków wybielających dla osób, które maja problemy z zębami, takie jak ubytki, próchnica, nadwrażliwość, problemy z dziąsłami itp. Lekarze zalecają, aby najpierw wyleczyć wszystkie dolegliwości, a dopiero potem zająć się strona estetyczną

– pod żadnym pozorem nie należy zostawiać pasków na zębach przez całą noc

– powłoka żelowa nie powinna mieć kontaktu ze skórą ani oczami. Może to wywoływać reakcje alergiczne.

Jakie są korzyści stosowania pasków? Zęby są nie tylko jaśniejsze o kilka tonów, ale również wolne od przebarwień. W świecie notorycznie stosowanych używek, takich jak kawa i papierosy, które negatywnie wpływają na stan naszego uzębienia, to duży plus. Tym bardziej, że białe, zdrowe zęby wpływają na naszą pewność siebie, co przekłada się na sposób w jaki odbierają nas nasi współpracownicy i znajomi. To szczególnie ważne, gdy wkraczamy w nowe środowisko, np. podczas zmiany pracy czy dalekiej podróży. Wejdźcie na Paski-Crest.pl i zapoznajcie się ze szczegółową ofertą środków do wybielania zębów!

[Materiał zewnętrzny]