Jak wyhodować rzęsy do nieba? Pielęgnacja w kilku krokach

Długie, gęste i pełne blasku rzęsy to jeden z kobiecych atrybutów. Oczy bez czarnego woalu rzęs nie są tak seksowne, tajemnicze i wyraziste – stąd coraz częściej zastanawiamy się, jak przyspieszyć wzrost rzęs. Oto najważniejsze zasady.

sposoby na piękne rzęsy

Pielęgnacja rzęs jest równie ważna, jak pielęgnacja włosów. Zbyt często jednak zapominamy o tym, że odżywka do rzęs [swoją drogą, jaka jest ta najlepsza?] powinna być używana tak często, jak olejek do włosów. Czas to zmienić i wprowadzić w swój codzienny rytuał pielęgnacyjny kilka zabiegów pielęgnacyjnych na rzęsy. Choć zabiegi to dużo powiedziane, bo czasami wystarczy po prostu zmienić kilka swoich dotychczasowych nawyków. Warto zacząć od podstaw.

JAK PRAWIDŁOWO DBAĆ O RZĘSY?

Zawsze usuwajmy makijaż przed snem. Niestety wiele kobiet ma problem z poświęceniem 2-3 minut na zmycie makijażu. A to właśnie zaschnięte resztki maskary obciążają rzęsy, utrudniają dostęp tlenu, mogą wywoływać podrażnienia i osłabiać.

Demakijaż wykonujmy delikatnie. Najważniejsze dla rzęs jest, aby były obchodzić się z nimi delikatnie. Szarpanie, ciągnięcie, skubanie i wszystkie podobne zabiegi w obrębie oczu to tragedia dla cienkich rzęs. Łatwo o ich mechaniczne uszkodzenie, złamanie, a nawet wyrwanie. Zwilżony dobrym płynem micelarnym lub olejkiem wacik wystarczy przyłożyć do oka, przytrzymać przez chwilę i delikatnie zetrzeć makijaż. Dzięki temu nie połamiemy rzęs.

Stosujmy odżywki do rzęsDobre serum bazujące na zaawansowanej formule składników odżywczych, nawilżających i wzmacniających zapewni delikatnym rzęsom kompleksową pielęgnację. Taka bomba witaminowa przyda się delikatnym włosom. Jeśli wybierzemy odpowiednie serum do rzęs, możemy zadbać nie tylko o zdrowie rzęs, ale przy okazji również o ich wygląd. Dobra odżywka do rzęs zawiera składniki stymulujące wzrost rzęs w naturalny dla nich sposób. Warto zainwestować w taki produkt, zwłaszcza że odżywka nie jest drogą inwestycją. Stosowana regularnie każdego dnia może odmienić wygląd rzęs na lepsze już w kilka tygodni.

Odżywiajmy się prawidłowo. Żeby rosnąć, rzęsy potrzebują dużo witamin i minerałów. Możemy dostarczać je od wewnątrz, ale warto zadbać także o zróżnicowaną dietę. Jadłospis bogaty w owoce i warzywa to jeden z prostszych sposobów na wsparcie rzęs.

Wybierajmy bezpieczne kosmetyki. Świadomy wybór ważny jest zarówno w przypadku produktów pielęgnacyjnych typu krem pod oczy, jak i kosmetyków do makijażu np. maskary. Składniki syntetyczne, wywołujące podrażnienia lub tłusta, ciężka lub przeterminowana formuła – to wszystko może mieć nieciekawy wpływ na kondycję rzęs. Podobnie jak nadużywanie wodoodpornych maskar i mocno oczyszczających płynów do mycia twarzy.