Kosmetyki z apteki a zwyczajne kosmetyki

Poza szeroką gamą kosmetyków drogeryjnych, na rynku dostępne są również kosmetyki z apteki. Czym różnią się dermokosmetyki od wersji z supermarketów, drogerii i innych sklepów? Dowiedz się z poniższego artykułu.

kosmetyki-z-apteki

  1. Kosmetyki z apteki a zwykłe – skład
  2. Różnica cenowa
  3. Miejsce zakupu

Kosmetyki z apteki a zwykłe – skład

Kosmetyki apteczne https://www.nowafarmacja.pl/kosmetyki-dermokosmetyki/, zwane również kosmeceutykami, dermokosmetykami czy kosmetykami dermatologicznymi, różnią się pod wieloma względami od produktów drogeryjnych. Główne różnice są widoczne w szczególności w składzie. Przede wszystkim więc są to wyroby hipoalergiczne. Ich zadaniem jest przede wszystkim poprawa wyglądu skóry oraz jej właściwa pielęgnacja, a nie – wbrew pozorom – leczenie skóry. Kosmetyki te nie wywołują reakcji alergicznych, są pozbawione barwników, olejków eterycznych i zazwyczaj również silnych konserwantów, dzięki czemu są idealne dla osób ze skórą wrażliwą albo problemami skórnymi. Często powstają na bazie wody termalnej. Zazwyczaj mają również znacznie bogatszy skład, tzn. zawierają sporo cennych pierwiastków, zawartych właśnie we wspomnianej wodzie. Są to m.in. żelazo, cynk, selen, mangan czy inne składniki, które działają dobroczynnie na cerę, łagodzą podrażnienia czy zaczerwienienia. Ponadto w dermokosmetykach znaleźć można również wiele witamin i innego rodzaju substancji aktywnych, dzięki czemu mogą one działać intensywniej, niż zwyczajne kosmetyki.

Różnica cenowa

Porównując kosmeceutyki ze zwykłymi preparatami ze sklepów, nie sposób nie wspomnieć również o kwestii ceny. Ze względu na bogatszy skład oraz zawarcie w dermokosmetykach większej ilości substancji aktywnych, zazwyczaj ich cena jest wyższa, niż produktów drogeryjnych. Nie jest to jednak reguła. Wiele kosmetyków z apteki posiada bowiem bardzo korzystne, atrakcyjne ceny, jak również bogaty, wartościowy skład.

Miejsce zakupu

Poszukując kosmetyków aptecznych, należy mieć na uwadze, że są one sprzedawane wyłącznie w aptekach. Stanowi to przeciwieństwo do zwyczajnych preparatów kosmetycznych, które – teoretycznie – mogą być sprzedawane wszędzie, również we wspomnianych aptekach. Nie znaczy to jednak, że produkty tego rodzaju można znaleźć wyłącznie w placówkach stacjonarnych. Z powodzeniem są one dostępne w aptekach internetowych, a nawet są sprzedawane przez apteki online w serwisach aukcyjnych. Wybierając takowy kosmetyk, warto zdecydować się na wersję dostosowaną do konkretnych potrzeb skóry. Tylko w ten sposób preparat spełni swe zadanie.

[Materiał zewnętrzny]