Leczenie nietrzymania moczu – laser skutecznym sposobem na wstydliwy problem

Nietrzymanie moczu to powszechny, lecz nadal bardzo wstydliwy problem, który dotyka wiele kobiet w różnym wieku. Szczególnie narażone są kobiety po ciąży i po okresie menopauzy. Dowiedz się, jak skutecznie walczyć z tą krępującą dolegliwością. Poznaj korzyści z leczenia nietrzymania moczu za pomocą lasera.

leczenienietrzymaniamoczucentrumdermed

Jakie są przyczyny nietrzymania moczu?

Nietrzymanie moczu to problem, który częściej spotyka kobiety niż mężczyzn, a to ze względu na wrażliwość kobiecych narządów na zmiany hormonalne, a także obciążenia, jakim jest np. trudny poród naturalny. Częstym problemem wielu kobiet jest nietrzymanie moczu po porodzie. Główną przyczyną jest rozluźnienie mięśni dna miednicy, czyli mięśni Kegla. Mięśnie te odpowiadają za zamykanie cewki moczowej i za napięcie więzadeł, które podtrzymują końcowy odcinek układu moczowego i płciowego. Kiedy mięsień jest rozluźniony, może nastąpić niekontrolowany wypływ moczu. Podczas ciężkich porodów może dojść do naciągnięcia krocza, a nawet do uszkodzenia mięśni dna miednicy, co prowadzi do wysiłkowego nietrzymania moczu. Problem ten ujawnia się np. podczas kaszlu, kichania, śmiechu czy uprawiania aktywności fizycznej.

Jak leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Z nietrzymaniem moczu można walczyć na wiele sposobów. Do najmniej inwazyjnych metod należą ćwiczenia mięśni Kegla, lecz nie każdemu one pomagają. Do tego gimnastykę mięśni dna miednicy należy wykonywać systematycznie, w przeciwnym wypadku, problem szybko powraca. Nowoczesna medycyna oferuje wiele sposobów na leczenie nietrzymania moczu, m.in. używania wkładek dopochwowych oraz specjalnych stożków, a także stosowanie farmakoterapii. Leczenie nietrzymania moczu leży w zakresie ginekologii estetycznej. W najbardziej zaawansowanych postaciach tej przypadłości przeprowadza się zabiegi chirurgiczne. Postęp medycyny sprawił jednak, że w wielu przypadkach można uniknąć operacji stosując dużo mniej inwazyjną laseroterapię.

Na czym polega laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Jedną z najbardziej efektywnych i najmniej inwazyjnych metod leczenia nietrzymania moczu jest zabieg z zastosowaniem lasera Mona Lisa Touch. Zabieg ten poprzedzony jest konsultacją z ginekologiem lub chirurgiem, który kwalifikuje do zabiegu, m.in. na podstawie aktualnego wyniku cytologii. Laserowe leczenie nietrzymania moczu wykonywane jest przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Energia lasera powoduje fototermiczne obkurczanie mięśni dna miednicy oraz pochwy. W efekcie tego zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej. Jest to metoda bezbolesna, nie wymagająca znieczulenia i rekonwalescencji. Od razu po zabiegu można wrócić do wykonywania codziennych obowiązków, co jest szczególnie ważne w przypadku młodych zmian, które często decydują się na laserowe leczenie nietrzymania moczu. Po około 7-10 dniach możliwy jest powrót do współżycia seksualnego.

Laser Mona Lisa Touch to zbawienna metoda leczenia nietrzymania moczu, ponieważ redukuje problem bez interwencji chirurgicznej. Do najważniejszych efektów laserowego leczenia nietrzymania moczu należą:

  • szybki powrót do codziennej aktywności,
  • odzyskanie komfortu fizycznego i psychicznego,
  • możliwość uprawiania różnych sportów bez skrępowania,
  • poprawa jakości życia intymnego,
  • odzyskanie pewności siebie.

Dowiedz się więcej na temat leczenia nietrzymania moczu za pomocą lasera Mona Lisa Touch: https://katowice.dermed.pl/pl/zabiegi/leczenie-nietrzymania-moczu/