MACROVITA – DOBRA MARKA 2015

Często nie zdajemy sobie sprawy jak istotną rolę dla naszego prawidłowego funkcjonowania pełni zadbana i zdrowa skóra. Prawdą jest, że reaguje ona na choroby, a także na stres oraz niekorzystne czynniki środowiska. Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór preparatów do jej pielęgnacji.

zdr0018

Naukowcy, którzy prowadzą badania mające na celu znalezienie substancji służących do pielęgnacji i ochrony skóry, coraz częściej wykorzystują to, co oferuje nam natura od tysiącleci – ekstrakty i olejki z owoców i roślin. Okazują się one skuteczniejsze od sztucznie wytworzonych preparatów chemicznych, z reguły nie powodują podrażnień oraz reakcji alergicznych. Jednocześnie, kosmetyki produkowane na bazie naturalnych substancji są coraz częściej doceniane i wybierane przez konsumentów i z dnia na dzień wzrasta na nie zapotrzebowanie.

Odpowiedzią na potrzeby wymagających klientów są kosmetyki MACROVITA, których bazą jest od wieków doceniana za pozytywny wpływ na ludzką skórę, organiczna oliwa z oliwek.

Naturalny składnik pielęgnacyjny

Oliwa z oliwek była po raz pierwszy użyta przez człowieka właśnie do celów kosmetycznych. W jej składzie znajduje się szereg witamin (A, B, C, D, E, F, K), związków mineralnych (fosfor, potas i żelazo), naturalnych przeciwutleniaczy, polifenoli i jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki temu, wyciąg z oliwek jest rewelacyjnym komponentem wysokiej jakości produktów kosmetycznych.

Ekologiczne i nie testowane na zwierzętach

Kosmetyki MACROVITA nawet w 99% zawierają naturalne składniki, które w większości pochodzą z nadzorowanych upraw ekologicznych. To preparaty fitogeniczne, czyli takie, w których chemiczne substancje konserwujące (parabeny) zostały zastąpione aktywnymi składnikami pochodzenia roślinnego. Co więcej, także składniki używane do produkcji kosmetyków są wolne od parabenów. Kosmetyki nie zawierają również pochodnych ropy naftowej i innych, genetycznie zmodyfikowanych substancji. Są wolne od wazeliny i glikolu propylenowego, nie są i nigdy nie były testowane na zwierzętach.

Bogactwo naturalnych składników

Substancje zawarte w kosmetykach  MACROVITA  intensywnie pobudzają komórki skóry, mają także silne działanie nawilżające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i ściągające. Dodatkowo posiadają silne właściwości przeciwutleniające, co oznacza, że ich składniki przeciwdziałają powstawaniu lub uczestniczą w niszczeniu wolnych rodników – związków odpowiedzialnych za starzenie się komórek oraz powstawanie procesów chorobowych.

Preparaty MACROVITA zawierają ponad 200 składników naturalnych, które pozyskiwane są w najbardziej sprzyjającym, słonecznym, śródziemnomorskim klimacie Grecji. Dodatkowo znajdują się wśród nich oleje roślinne z nasion drzew rosnących w deszczowych lasach Amazonii, Peru czy Brazylii (Cupuacu), a także składniki z marokańskich drzew, zwane płynnym złotem (olej arganowy). To idealne kosmetyki dla osób z wrażliwą cerą, sprawiają że jest ona odpowiednio nawilżona, odżywiona i zrelaksowana przez cały dzień.
Ich konsystencja jest lekka, preparat dobrze się rozprowadza, szybko wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Dzięki temu zapewnia naturalną pielęgnację twarzy, ciała i włosów.

Kapituła Programu „Dobra Marka 2015 – Jakość, Zaufanie, Renoma” doceniła wysoką jakość, opartych o naturalne składniki produktów marki kosmetycznej MACROVITA i ich szeroki asortyment. Kosmetyki naturalne MACROVITA zostały wysoko ocenione w badaniach konsumenckich, dlatego uzyskały prawo posługiwania się tytułem i Godłem Dobra Marka 2015.

– „Tytuł Dobra Marka 2015 potwierdza najwyższą jakość kosmetyków MACROVITA oraz zaufanie jakim cieszą się one wśród Konsumentów. Wyróżnienia oparte na badaniach konsumenckich są dla nas szczególnie cenne. Dziękujemy za to wyróżnienie i docenioną skuteczność kosmetyków MACROVITA, które od ponad 30 lat pielęgnują urodę Klientów na całym świecie.” – mówi Krzysztof Wojno, Dyrektor Zarządzający MACROVITA.pl.

– „To kolejne wyróżnienie dla MACROVITA. Nasze kosmetyki uzyskały również dwukrotne wyróżnienie Magazynu InStyle i tytuł Best Beauty Buys (lata 2013 i 2014).” – dodaje.

Więcej informacji na: www.macrovita.pl

—————–
MACROVITA to znana grecka firma i marka, powstała w 1984 roku. Jej twórcom od początku działalności przyświecała chęć stworzenia preparatów opartych na naturalnych substancjach, bez chemicznych konserwantów. Była również pierwszą firmą, która zastosowała w kosmetykach oliwę z oliwek.

MACROVITA, to także producent kilkunastu rodzajów miodów. Firma ma ogromne doświadczenie w pozyskiwaniu produktów dla apiterapii (miody, mleczko pszczele, pyłek kwiatowy, propolis). Są one dodawane jako bogaty składnik kosmetyków, który wzmacnia ich skuteczność.

Od 2002 r. firma systematycznie buduje swój nowy, globalny wizerunek. Celem tych działań jest skupienie się na dalszym doskonaleniu produktów i estetyce ich opakowań tak, aby zaspakajały potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagających klientów różnych narodowości i kultur.

Obecnie produkty MACROVITA dostępne są na światowych rynkach, m.in. w USA, Australii, Niemczech, Holandii, Danii, we Włoszech, Szwajcarii, w Czechach, na Cyprze, a także w Polsce.

[PR]