Marihuana medyczna – stan prawny na dziś

Powszechnie wiadomo, że marihuana jest wykorzystywana również w celach zdrowotnych. Pomaga w leczeniu chorób oraz schorzeń. W Polsce na temat jej dostępności istnieje wiele sprzecznych informacji. Wszelkie prace na temat legalizacji marihuany w Polsce zostały zapoczątkowane przez posła Piotra „Liroya” Marca.

marihuana-lecznicza

Marihuana lecznicza w Polsce

Marihuanę leczniczą w Polsce będzie mógł wypisać każdy lekarz. Ten lek będzie dostępny w aptekach w kilku postaciach, a mianowicie suszu, kropli, czopków czy oleju z małą zawartością THC. Stężenie, które zostanie przydzielone, określi lekarz na podstawie kilku badań. Co ważne, specyfiki z zawartością medycznej marihuany nie będą dostępne w gotowej formie. Do zadań farmaceutów będzie należeć sporządzanie preparatów z określoną w recepcie zawartością marihuany. Jedną z ważniejszych rzeczy jest to, że tego typu leki nie będą refundowane przez NFZ. Ustawa ma pozwalać również na wykupienie jej poza granicami kraju i możliwość legalnego przywiezienia przez granicę ze specjalną dokumentacją.

Skąd marihuana medyczna?

Wiele osób z pewnością zdziwi fakt, że zakaz hodowli tej rośliny w naszym kraju nadal będzie obowiązywał pomimo tego, żę nasiona marihuany są legalne i można je posiadać. W związku z tym, marihuana potrzebna do produkcji leków będzie sprowadzana z zagranicy, a najprawdopodobniej z Holandii. Zgoda na sprowadzanie suszu będzie wydawana aptekom na okres pięciu lat. Każda apteka będzie mogła ściągnąć maksymalnie trzydzieści kilogramów suszu rocznie. Już na pierwszy rzut oka widać, że ta wartość nie zaspokoi potrzeb wszystkich pacjentów. To oczywiście jedynie wstępny projekt ustawy, która z pewnością będzie nowelizowana w przyszłości.

Marihuana – lek na wiele chorób!

Lecznicza marihuana to wyjątkowy specyfik, którzy może pomóc w leczeniu wielu chorób, a między innymi:

Padaczka

Marihuana w swoim składzie posiada składniki, które pomogą w kontrolowaniu ataków paniki oraz zmniejszy ich ilość.

Parkinson

Marihuana działa przeciwbólowo oraz znacznie poprawia wszelkie zdolności motoryczne pacjentów.

Stwardnienie rozsiane

Lecznicza marihuana pomaga w walce z bólem, co dla pacjentów z tym schorzeniem jest ogromnie ważne. Istnieje bardzo niewiele środków, które pomagają takim pacjentom.

Nowotwory

Badania dowodzą, że składniki zawarte w marihuanie pomagają zabijać komórki raka. Ten środek pomaga również leczyć skutki uboczne chemioterapii.

Jak widać, zmiana przepisów może znacznie pomóc pacjentom, którzy chorują na bardzo poważne schorzenia. Jednak ilość, która będzie dostępna w aptekach może nie wystarczyć na zaspokojenie potrzeb wszystkich pacjentów.

Pechy.pl to sklep internetowy który sprzedaje nasiona marihuany. Sprzedaż oraz posiadanie nasion konopi jest w Polsce całkowicie legalne.

[Materiał zewnętrzny]