Medycyna estetyczna – zabiegi odmładzające, rewitalizujące, ujędrniające

Wraz z upływem lat zmienia się wygląd ludzkiej skóry. Wiele osób nie potrafi pogodzić się z powstającymi zmarszczkami i zmianą owalu twarzy. Na szczęście zdobycze techniki i medycyny pozwalają dziś skutecznie zwalczać oznaki starzenia.

zdr1-0010

Odmładzanie skóry – kiedy zacząć?

Powszechnie funkcjonuje mylne przekonanie, że zabiegi odmładzające i rewitalizujące są przeznaczone dla osób w wieku dojrzałym, u których pojawiły się już widoczne oznaki starzenia – głębokie zmarszczki, wyraźne zwiotczenie skóry czy zmiany kształtu twarzy. Prawda jest jednak taka, że o młody i piękny wygląd należy zacząć dbać o wiele wcześniej. Już po 25. roku życia pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. W tym okresie powstałe zmarszczki nie są jeszcze na tyle głębokie i widoczne, by trzeba było je usuwać, ale z pewnością należy zadbać o to, by się nie pogłębiały. Z biegiem czasu konieczne jest stosowanie coraz bardziej złożonych zabiegów. Współczesna medycyna estetyczna proponuje jednak rozwiązania nieinwazyjne, które w bezpieczny sposób skutecznie przywracają skórze jędrność, elastyczność i młody wygląd. Więcej na temat zabiegów, które są zalecane odpowiednio do wieku, można przeczytać na stronie profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej: http://www.esteticmed.pl/wskazania/usuwanie-zmarszczek.

Popularne zabiegi odmładzające

Wśród zabiegów mających odmłodzić skórę można wyróżnić zabiegi tradycyjne, które można wykonać niemal w każdym salonie kosmetycznym oraz nowoczesne, którym poddać się można jedynie w wykwalifikowanych salonach medycyny estetycznej. W pierwszej grupie na pewno należy wymienić tak popularne i skuteczne zabiegi, jak mezoterapia czy botoks. Mezoterapia to zabieg usuwania zmarszczek, polegający na precyzyjnym wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji odżywczych i rewitalizujących pod skórę, dokładnie w miejsca, w których mają zadziałać. Mikro wkłucia powodują delikatne zaczerwienienie skóry, które mija jednak w przeciągu kilku godzin, natomiast efekty zabiegu widoczne są natychmiastowo. Skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna, dzięki czemu wygląda o wiele młodziej. Dla uzyskania najlepszych efektów wykonywanie zabiegu zaleca się co 10-12 dni przez okres 2 miesięcy, następnie wykonuje się jeden zabieg miesięcznie dla podtrzymania efektu.

Wstrzykiwanie toksyny botulinowej – czyli popularnego botoksu – polega z kolei na blokowaniu połączeń między zakończeniami nerwów a mięśniami. Czynność ta powoduje, że mięśnie się rozluźniają, a zmarszczki mimiczne się rozprostowują. Zabieg jest w pełni bezpieczny, jednak jego największą wadą jest to, że po upływie 3-6 miesięcy jego efekt zanika i należy go wykonać ponownie.

Nowoczesne zabiegi odmładzania skóry

Medycyna estetyczna w ciągu minionych lat wypracowała nowoczesne sposoby na usuwanie oznak starzenia. Większość z nich wykorzystuje najnowsze technologie, takie jak specjalistyczne lasery czy światło LED. Wśród nowych, bardzo skutecznych i zupełnie nieinwazyjnych zabiegów odmładzających należy wymienić fototerapię LED. Terapia światłem LED TriWings polega na użyciu wiązki światła LED, która przenika przez skórę, wywołując optymalizację procesów biochemicznych. Działanie zabiegu jest wszechstronne – zmniejsza ilość wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzenia się skóry, pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych, wyraźnie poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry. Skutecznie spowalnia procesy starzenia, jest więc doskonałym zabiegiem samodzielnym, ale też wspaniale przygotowuje skórę do przeprowadzenia innych działań odmładzających.

Klinika Medycyny Estetycznej Esteticmed z siedzibą w Częstochowie i Bydgoszczy wykonuje najnowocześniejsze, wyjątkowo skuteczne i bezpieczne zabiegi odmładzające.