Młodsza dzięki własnym komórkom macierzystym

Utrzymanie skóry w nieskazitelnym stanie jest niezwykle trudne, zwłaszcza jeśli na przeszkodzie do osiągnięcia celu stają liczne czynniki zewnętrzne. Zadanie jest jednak o wiele łatwiejsze, kiedy komórki skóry zmotywuje się do odnowy skoncentrowanymi czynnikami wzrostu pozyskanymi z własnej krwi.

komórki macierzyste

Praca nad nowymi technikami odmładzania skóry nie ustaje. O miano najskuteczniejszych walczą nowe technologie, choć nie tylko, bo jakiś czas temu w szranki z nimi stanęły również terapie biostymulujące. Rozwój tej części medycyny estetycznej nie zatrzymał się na spopularyzowanym na cały świat wampirzym liftingu, a przynajmniej nie na metodzie, którą stosowało się w gabinetach już kilka lat temu. W 2018 roku miano najlepszych rozwiązań regeneracyjnych przyznano zabiegom z użyciem skoncentrowanych czynników wzrostu (CGF – Concentrated Growth Factors).

CGF w służbie młodości

Zabieg regeneracji skóry skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i komórkami macierzystymi pacjenta to przełom w świecie medycyny estetycznej, ponieważ gwarantuje większe bezpieczeństwo niż mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy autoprzeszczep tłuszczu. Szczególnie przełomowym okazało się połączenie CGF z komórkami macierzystymi CD34+ naturalnie występującymi w organizmie człowieka.

Skoncentrowane czynniki wzrostu można podać pacjentowi w formie produktu CGF Liquid, czyli wstrzykując w skórę własne czynniki wzrostu i komórki macierzyste CD43+. Przeprowadza się to drogą mezoterapii igłowej w celu rewitalizacji skóry. Drugą opcją jest intensywna regeneracja CGF Harmony, gdzie komórki macierzyste i CGF zawieszone są w żelu Activated Plasma Albumin Gel uzyskanym z białek krwi. Jego gęstość dobiera się do potrzeb poszczególnego pacjenta, co umożliwia osiągnięcie lepszych efektów w postaci silniejszej regeneracji skóry – wyjaśnia dr Krzysztof Kaczyński z kliniki medycyny estetycznej Kaczyńscy Clinic.

Zabieg poprzedzony jest pobraniem krwi i odseparowaniem z niej komórek macierzystych i czynników wzrostu. Podanie ich drogą iniekcji wspiera procesy regeneracyjne i przyczynia się do zwiększenia jędrności oraz elastyczności skóry, czy wreszcie zahamowania procesu łysienia. Dzieje się tak dzięki właściwościom regeneracyjnym czynników wzrostu, które wraz z komórkami macierzystymi CD34+ biorą udział w procesach naprawy tkanek. CGF pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, wspomagają mikrokrążenie i wzmacniają zdolności naprawcze skóry, prowadząc do poprawy jej struktury oraz wygładzenia zmarszczek.

Lecznicza moc antyoksydantów

Odmładzanie skóry nie powinno kończyć się w chwili przeprowadzenia zabiegu medycyny estetycznej, bez względu na to, jaki by to zabieg nie był. Uzupełnieniem terapii zawsze jest pielęgnacja domowa zaawansowanymi technologicznie dermokosmetykami.

Ponadto nie wolno zapominać, że tak po zabiegach, jak i profilaktycznie, zmarszczki najlepiej zwalczać intensywnie działającymi antyoksydantami oraz poprzez stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Dopiero pamiętając o zaleceniach dotyczących pielęgnacji i łącząc je z odpowiednią, zbilansowaną dietą, można spodziewać się zamierzonych efektów.

[PR]