Nadać kształt i wyjątkowy wygląd

Makijaż współczesnej kobiety urasta już do rangi sztuki, w której znaczącą rolę gra światło. Dzięki temu konturowanie twarzy pozwala nadać jej wymarzony kształt, optycznie wyszczuplić oraz oczywiście ukryć pewne niedoskonałości. W przeciwieństwie do tradycyjnego makijażu efekt uzyskujemy poprzez użycie wielu produktów o różnych kolorach. Znaczącą rolę gra tutaj podkład oraz korektor do twarzy.

perfekcyjny makijaż

Jak zrobić perfekcyjny makijaż?

Konturowanie twarzy na mokro i sucho wymaga użycia takich kosmetyków do makijażu jak podkład, korektor, rozświetlacz i bronzer. Dzięki nim można uzyskać każdy efekt – zmniejszenia podbródka, wyeksponowania kości policzkowych, wyszczuplenia czy wręcz odwrotnie – nadania krągłości. To również doskonały sposób, by nadać twarzy tak pożądaną symetrię. Konturowanie sprawdza się zarówno w makijażu codziennym, jak i w przypadku tego wieczorowego. W tym drugim można uzyskać naprawdę olśniewające i bardzo wyraziste efekty.

Podstawą do doskonałego konturowania jest oczywiście świadomość kształtu twarzy oraz pewnych mankamentów, które chcemy ukryć. Co istotne procedura jest taka sama dla każdego typu cery, jeśli wybierzemy dopasowane do jej potrzeb kosmetyki. To one sprawiają, że cera szara nabiera blasku, zmarszczki zostają spłycone, skóra będzie wyglądać młodziej, a przebarwienia czy trądzik skutecznie kryte.

Rozjaśnienie eksponuje – przyciemnienie ukrywa

Konturowanie twarzy wymaga różnych kosmetyków i akcesoriów oraz pewnej wprawy. Proste techniki pozwalają na uzyskanie bardzo ciekawego efektu. Ten naturalny i trwały uzyskamy poprzez mokry makijaż. Co prawda „suchy” zajmie nam mniej czasu, ale wymaga większej wprawy. Te panie, które chcą nauczyć się, jak konturować twarz na mokro, muszą oczywiście zacząć od odpowiedniego przygotowania skóry. Warstwą pierwszą jest jasny podkład, jakiego używamy na co dzień. Następnie należy rozjaśnić miejsca, które chcemy podkreślić. Warto się zastanowić, jak wybrać korektor. Powinien być o ton jaśniejszy od podkładu, ale jego konsystencja może zależeć od naszych preferencji. Położony w odpowiednich miejscach i dokładnie zblendowany nada twarzy oczekiwany kształt. Żeby ukryć pewne mankamenty urody, warto użyć korektora lub bronzera o dwa tony ciemniejszego niż podkład. Stworzone cienie optycznie wyszczuplą twarz, gdy pojawią się tuż pod kośćmi policzkowymi, zmniejsza nos, drugi podbródek czy zbyt wysokie czoło. Całość należy przykryć pudrem, kości policzkowe różem. Efektu oczywiście dodaje odpowiedni makijaż oczu i ust. Taki make up sprawdzi się doskonale na co dzień, na popołudniowe wyjście, jak i całonocną imprezę.