Przepis na piękną majówkę

Zadbaj o formę

Teraz jest dobry moment na rozpoczęcie przygotowań do sezonu bikini. Na dwa miesiące przed urlopem można wiele zdziałać. Idealnym rozwiązaniem jest jogging – nie tylko skutecznie spala kalorie (około 600 kalorii w czasie godziny biegu), ale również zwiększa objętość płuc, wzmacnia wytrzymałość i oddala perspektywę depresji.

zdr0020

Jogging działa także jak wysokiej klasy kosmetyk, ponieważ skóra biegaczy jest młodsza niż ich wiek, głównie za sprawą lepszego ukrwienia. Jeśli taka aktywność jest dla ciebie czymś nowym, nie zniechęcaj się. Do biegania warto zachęcić koleżankę – poczujesz się pewniej, a wspólna rozmowa urozmaici czas i pozwoli biec w tempie, w którym się nie zmęczysz.

Odpocznij

Podczas wolnych dni możemy zafundować sobie bezpłatnie najlepszą regenerację dla ciała i umysłu – długi sen. Jego niedobór wpływa ujemnie na aktywność, obniża odporność i koncentrację. Podczas snu następuje błyskawiczna regeneracja całego organizmu, w tym naszej skóry. Cennym wsparciem w odbudowie komórek jest krem-serum do skóry twarzy i szyi na noc od Revitacell, który zmaksymalizuje nocną regenerację. –Serum powstało na bazie opatentowanych komórek macierzystych MIC-1. Zawiera innowacyjny składnik, który poprawia jędrność i redukuje zmarszczki – tłumaczy Paulina Bugno, kierownik badań i rozwoju Revitacell.

Uważaj na słońce

Weekend majowy to jedna z pierwszych okazji do opalania. Jednak eksperci ostrzegają – ważny jest umiar i stosowanie odpowiednich kremów. – Poza genetycznymi uwarunkowaniami, słońce jest największym sprzymierzeńcem czerniaka – mówi onkolog dr Łukasz Grzęda, ekspert kampanii Rakoobrona organizowanej przez Fundację Rosa, mającej na celu edukację z zakresu profilaktyki onkologicznej. – Idealny preparat przeciwsłoneczny to taki, który posiada filtry przeciw promieniowaniu UVA i UVB, na etykiecie oznaczony jest symbolem 50+ – dodaje.  Taki krem należy nakładać 15-20 minut przed wyjściem z domu i powtarzać tę czynność co 2 godziny. Sztuczna opalenizna? Nie tylko nie jest już w modzie, ale także niekorzystnie wpływa na urodę – Trzy minuty w solarium to trzy dni starsza skóra – mówi ekspert kampanii Rakoobrona.

Weekendowe menu

Dieta odpowiednia dla urody powinna nas obowiązywać cały rok, bez wyjątków. Zatem zamiast grilla i alkoholu postaw na majówkę w wersji „light”.  Owoce i warzywa są cennym źródłem witamin, głównie C i A opóźniającej proces starzenia i będącej przeciwutleniaczem. Do ich produkcji potrzebny jest również obecny w rybach selen. Dlatego obok często wybieranych szaszłyków, spróbuj sardynek z kolendrą i filetów z białych ryb morskich. Świetnie sprawdzą się również marynowane bakłażany, cukinie, papryki i pieczarki. Do marynaty warto wykorzystać oliwę, cytrynę i czosnek. Warzywa z grilla uzyskują aromat dymu, zachowując przy tym naturalną chrupkość oraz słodycz. To zdrowa, alternatywa, która sprawi, że z majówki wrócisz lżejsza i z cerą pełną blasku.

[PR]