Tęcza Grimm’s – zabawka dla małych i dużych

Szukasz zabawki dla Twojego dziecka, która będzie służyła mu przez długi czas? Cenisz estetyczne i ekologiczne rozwiązania wykorzystane w produkcji zabawek? Zależy Ci aby zabawka, która wybierzesz dla dziecka, zachęcała go do rozwoju? Koniecznie poznaj tęczę Grimm’s.

zabawka-dla-dziecka

Tęcza Grimm’s co to jest?

Tęcza marki Grimm’s, zwana często tęczą Montessori to zabawka dla dzieci od 1 roku życia. Wykonana jest z drewna z widocznymi strukturami słojów, które nadają dodatkowe piękno i wyjątkowość każdej tęczy. Każdy element wykonany jest z jednego kawałka drewna. Dzięki wykorzystaniu naturalnego materiału oraz pokryciu nietoksyczną bejcą na bazie wody i odporną na zniszczenia, tęcza jest wytrzymałą zabawką, która będzie służyła długie lata. Z racji tego, że daje wiele możliwości zabaw, nie ma górnej granicy wieku osób, które z niej korzystają. Składa się z dwunastu drewnianych elementów, które w całości tworzą piękną tęczę. Długość tęczy wynosi 38 cm, a wysokość 18 cm.

Zalety zabawy tęczą Grimm’s

Wydawać by się mogło, że zabawka powinna zająć dziecko, sprawić mu radość i to wystarczy. Coraz częściej jednak rodzice zwracają uwagę na to, aby zabawka miała pozytywny wpływ na rozwój ich dziecka. Ważne jest, aby uczyła nowych umiejętności i była bezpieczna. Budowanie konstrukcji np. domów, mostów, tuneli czy ogrodzeń rozwija wyobraźnie przestrzenną dziecka oraz kształtuje motorykę małą. Zabawa z drewnianymi elementami kształtuje koordynację oko-ręka. Dzięki pięknym kolorom, dziecko chętnie poznaje nowe nazwy kolorów i dopasowuje je do innych elementów w otoczeniu. Tak naprawdę to co powstanie z Tęczy Grimm’s zależy tylko od kreatywności dziecka. Tęcza daje wiele możliwości i każdego dnia potrafi zaskoczyć tym co dziecko z niej zbudowało. Sama w sobie jest piękną, oryginalną dekoracją pokoju. Dzięki różnym wielkościom elementów, dziecko uczy się odróżniać je i dzielić według rozmiarów oraz układać w odpowiedniej kolejności. Przy wymyślaniu coraz to nowych zastosowań dziecko ćwiczy swoją  kreatywność oraz koncentrację. To tylko niewielka część pozytywów jakie daje zabawka.

Zabaw tęczą nie ma końca. Firma Grimm’s od ponad 40 lat produkuje wyjątkowe zabawki z naturalnego drewna. Tęcza Grimms jest jedną z najbardziej popularnych zabawek wyprodukowanych przez tą firmę. Wygrała prestiżowy konkurs, na którym otrzymała tytuł „Zabawka Roku”. Podczas konkursu wybierane są mądre, wspierające rozwój oraz bezpieczne zabawki.

Jeśli więc szukasz zabawki, która będzie nie tylko bawić, ale też uczyć i rozwijać wybierz tęczę marki Grimm’s.