Trądzik – problem nie tylko urodowy

Trądzik najczęściej kojarzy się nam z nastolatkami i okresem dojrzewania. Jednak jest to problem, który wbrew pozorom nie dotyczy jedynie tej grupy, ponieważ coraz częściej dotyka osoby po 25. roku życia. Poza tym przebarwienia i blizny potrądzikowe powstałe w młodości niestety nie znikają i często musimy się z nimi borykać również w dorosłym życiu. Dyskomfort, obawa przed opiniami otoczenia i obniżona samoocena to jedynie część z długiej listy problemów związanych z występowaniem tych zmian. Pamiętajmy jednak, że z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi u osób dorosłych można i trzeba walczyć!

zdr0052

Niedawno w mediach szeroko omawiana była historia jednej z popularnych wideoblogerek, zamieszczającej w Internecie filmy, w których prezentowała, jak wykonać perfekcyjny makijaż i fryzury. W jednym ze swoich nagrań pokazała się bez makijażu i tym samym ujawniła, że zmaga się z dosyć poważnym trądzikiem. Reakcje internautów były bardzo negatywne. Chwalona i komplementowana wcześniej blogerka została mocno skrytykowana zarówno za swój prawdziwy wygląd, jak i za to, że ukrywała go pod makijażem, oszukując przy tym, według komentatorów, swoje otoczenie i odbiorców wideobloga. Przykład ten świetnie ilustruje sposób, w jaki na co dzień jesteśmy oceniani przez innych. Trądzik (podobnie jak inne zmiany wpływające na nasz wygląd), chociaż nie jest poważną chorobą, może bardzo negatywnie wpływać na samopoczucie i znacznie obniżać samoocenę.

Co zatem możemy zrobić z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi? Na początku należy rozróżnić te dwie sprawy. W wypadku trądziku kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja (oczyszczanie i złuszczanie skóry), która ograniczy postawanie stanów zapalnych. W trudniejszych przypadkach lekarze często sugerują kurację antybiotykami. Warto jednak upewnić się, że jest to naprawdę jedyne rozwiązanie, ponieważ takie preparaty mogą bardzo obciążać wątrobę. Drobne plamki, które zostają na skórze bezpośrednio po powstaniu zmiany (kiedy trądzik jest jeszcze w fazie aktywnej) mogą utrzymywać się nawet do kilku miesięcy, ale ostatecznie same powinny zniknąć. Zdecydowanie trudniejszą sprawą są jednak blizny potrądzikowe, czyli zmiany spowodowane przez utratę tkanki, przybierające różne głębokości i kształty. Niestety są one trwałe.

Na szczęście istnieją naturalne i nieobciążające organizmu sposoby, aby zniwelować zarówno trądzik, jak i przebarwienia i blizny potrądzikowe. Najczęściej wymienianą metodą są z pewnością zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego. Zdecydowanie warto również zwrócić uwagę na zabieg Scarlet RF, który działanie lasera łączy z falami radiowymi i systemem 25 mikroigieł. Skuteczność tego zabiegu oparta jest na wykorzystaniu mocy zdrowej rezerwy tkanki otaczającej strefy leczenia, której odpowiednie pobudzenie, ułatwia oraz przyśpiesza proces regeneracji i gojenia. Bezpośrednie ogrzewanie warstw wewnętrznych zapewnia uzyskanie maksymalnych efektów oraz minimalizuje uszkodzenia na powierzchni skóry. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu (spłycenie i zmniejszenie widoczności blizn i przebarwień), ale w wypadku poważniejszych zmian warto zabieg powtórzyć. Co bardzo ważne, jest to jedna z niewielu tego rodzaju procedur, która może być wykonywana również w okresie letnim.

Z problemami, które nie tylko wpływają na naszą urodę, ale również na jakość życia, naprawdę warto walczyć. Jak widać, istnieją całkiem proste rozwiązania, które pozwolą nam szybko i bezboleśnie poprawić wygląd, a co za tym idzie również samoocenę.

[PR]

Nonacne_PL_690x80