Trudny wybór zdrowych przekąsek dla dzieci

Na półkach sklepowych można znaleźć różnego rodzaju słodycze oraz gotowe przekąski, które w pięknych opakowaniach zachęcają do tego, aby po nie sięgnąć. Jednak jeśli sprawdzimy skład większości tych produktów, to możemy przerazić się ilością niezdrowych składników, które są w nich umieszczone. W produktach najczęściej występują duże ilości cukru bądź syropu glukozowo-fruktozowego. Nie zaleca się ich spożywania zarówno prze dorosłych, jak i przez dzieci, ponieważ zwiększa się przez nie ryzyko otyłości oraz niebezpiecznej dla zdrowia próchnicy. Dlatego mamy podczas zakupów coraz częściej wybierają zdrowe przekąski dla swoich dzieci. Niestety w sklepach nie ma aż tak dużego wyboru produktów z dobrym składem, ale warto je sprawdzać, aby znaleźć te idealne i odpowiednie dla naszych dzieci.

zdrowe_przekaski

Wykonaj samodzielnie zdrowe przekąski

Bardzo ważne, aby rodzice wiedzieli, na jakie produkty się decydować oraz jakie przekąski podawać swoim dzieciom. Dlatego ostatnio coraz więcej mam decyduje się na to, aby przygotować zdrowe przekąski własnoręcznie. Dzięki temu korzysta na tym cała rodzina, a spożywając je, ma się pewność, że się unika niekorzystnych dla zdrowia składników. Przyrządzenie przekąsek nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy zmiksować ulubione owoce bądź warzywa z napojem roślinnym lub mleczkiem kokosowym, dosypać płatki owsiane i powstaje pyszny oraz pożywny koktajl, który dzięki swoim wartościom odżywczym dostarczy dużo energii. Kolejną propozycją mogą być warzywa pokrojone w słupki i podane z sosem na bazie jogurtu naturalnego. Również dużą popularnością cieszą się batony owsiane. Przygotowanie ich jest proste, a batony są bardzo pożywne. Wystarczy wymieszać płatki owsiane z orzechami i pestkami, dorzucić suszone owoce i całość połączyć z miodem. Następnie upiec wszystko w piekarniku, a później odczekać, aż wystygnie i pokroić na mniejsze kawałki. Więcej inspiracji dotyczących zdrowych przekąsek można znaleźć na stronie: https://blog-juniorangin.pl/utrzymaj-energie-na-zdrowym-poziomie-proste-propozycje-drugiego-sniadania/.

Zdrowe przekąski warto mieć zawsze pod ręką!

Każdy rodzic, wychodząc z dzieckiem na spacer, do sklepu czy na wycieczkę zawsze powinien zabierać ze sobą zdrowe przekąski, które w łatwy sposób będzie mógł zaserwować dziecku, kiedy ono zgłodnieje. Dzięki temu uniknie zakupu niezdrowych produktów, które nie zaspokoją głodu, a tylko w szybkim tempie podniosą poziom cukru, który następnie gwałtownie spadnie. Przez to apetyt po jakimś czasie jeszcze bardziej się zwiększy. Dodatkowo zdrowe przekąski są również świetnym pomysłem na nagły głód pomiędzy posiłkami lub dobrą alternatywą dla słodkich bułek lub kanapek z białego pieczywa, które dzieci zabierają ze sobą na spacer lub do szkoły jako drugie śniadanie.