Włosy blond, brązowe, a może czarne? Dopasuj idealny kolor włosów dla siebie!

Na naturalny kolor włosów wpływa melanina – określa również rodzaj karnacji, czyli typ cery oraz odcień oczu. Połączenie tonacji kolorystycznej zazwyczaj idzie w parze. Bardzo często posiadaczki jasnej cery i oczu mają również jasne włosy. Natomiast kobiety o ciemnej cerze i piwnych oczach to brunetki lub szatynki. Nie zawsze jednak naturalny kolor włosów, który posiadamy, idzie w parze z charakterem czy osobowością. Dlatego też w artykule podpowiadamy, jak dopasować do siebie odcień włosów pod kątem oczu i typu urody. Wybierz farbę, która podkreśli Twoje zalety!

zdr1-0018

Tuż przed zmianą koloru włosów

Na zmianę odcienia fryzury decydują się kobiety, które regularnie farbują włosy, ale też te podchodzące do farbowania po raz pierwszy. W każdym z przypadków należy przystąpić do koloryzacji profesjonalnie i z rozwagą, nigdy przypadkowo. Tak uważa ekspert-kolorysta L’Oreal Paris, Christophe Robin. Dlatego też powstała specjalna aplikacja pomagająca wybrać idealny kolor włosów z L’Oreal Paris. Zawiera ona dokładnie rozpisane wytyczne, które pomogą dobrze dopasować nowy odcień włosów dla każdej kobiety. Oto one:

  • zdecyduj, co jest dla Ciebie najważniejsze podczas koloryzacji, czyli czego oczekujesz od efektu końcowego;
  • określ, jaki obecnie masz kolor włosów i co jest niezbędne, by odcień, którego oczekujesz, rzeczywiście zagościł na Twojej głowie;
  • równie ważne jest uwzględnienie rodzaju włosów – czy są naturalne, farbowane, a może rozjaśniane
  • istotne jest także, aby ocenić stopień siwych kosmyków widocznych na głowie
  • może być to zadziwiające, ale aplikacja L’Oreal Paris czyni ważnymi wytyczne odnośnie charakteru kobiety – to niezbędne, aby idealnie dopasować nowy kolor włosów.

Kolor włosów a karnacja, odcień oczu i brwi oraz osobowość

  • Włosy blond dedykowane są głównie kobieton z delikatną urodą oraz subtelnym charakterem. Należy pamiętać, że jest wiele odcieni blondu, które wahają się od ciemnych po bardzo jasne. Jasne włosy dobrze współgrają z delikatnymi rysami twarzy. Ciemne oczy nie są koniecznym warunkiem, aby nosić blond włosy. Wtedy jednak kolor fryzury wydobywa się, a i cera zyskuje na podkreśleniu naturalnego piękna. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby kobiety z jasnymi oczami farbowały się na blond. Jeżeli chodzi o karnację, to naturalna miodowa opalenizna dodatkowo podkreśla włosy blond.
  • Włosy brązowe bardzo dobrze komponują się z ciemnymi oczami, a szczególnie z piwnymi. Jasna oprawka oczu – zwłaszcza niebieska – także znakomicie wydobywa brąz włosów. Kasztanowe włosy, podobnie jak blond, odmładzają twarz, dodając jej blasku i odświeżenia. Brąz doskonale pasuje do ciemnej karnacji – jasna cera staje się przy ciemnych włosach zazwyczaj zbytnio wyostrzona i może powstać nienaturalny kontrast. Podobnie jest z czarnymi włosami – im intensywniejsza czerń, tym bardziej widoczne stają się wszelkie niedoskonałości na skórze twarzy.
  • Włosy rude to wyraźne uzupełnienie osobowości. Będą pasowały zatem do kobiet odważnych i pewnych siebie. Doskonałym dodatkiem jest jasna cera, ciemne oczy i wyraźnie widoczne rysy twarzy. Rudości na głowie należy unikać, gdy włosy są zniszczone, gdyż ten kolor tylko spotęguje taki defekt. Nie warto decydować się na ten odcień także wtedy, gdy cera nie jest nieskazitelna, czyli gdy pojawiają się na niej zaczerwienienia lub niedoskonałości.