Wyszczuplanie w gabinecie

Wszechobecna fascynacja szczupłą sylwetką nie słabnie, w ciepłe dni widać to szczególnie. Co zrobić gdy codzienna dieta i ćwiczenia nie przynoszą zadowalających efektów? Warto wybrać się na profesjonalny zabieg wyszczuplający. Wraz z dr n. med. Maciejem Krajewskim z Kliniki Estivance, doradzamy który z nich wybrać, aby przygotować ciało już na następny sezon.

zdr0035

Gdy cenisz swój czas

Niegdyś pozbycie się tkanki tłuszczowej było możliwe jedynie w drodze ćwiczeń, diety lub liposukcji (np. Slim Lipo), czyli chirurgicznego odsysania tkanki  tłuszczowej. Obecnie  medycyna estetyczna dostarcza rozwiązań, które pomagają poradzić sobie z niechcianym tłuszczykiem w sposób szybki i efektowny. Medycyna estetyczna i innowacyjne zabiegi kosmetyczne pozwalają na redukcję miejscowych otłuszczeń u osób, które nie są otyłe, lecz pragną pozbyć się uciążliwych depozytów tłuszczowych, bez poddawania się inwazyjnym zabiegom. Metody walki z niechcianą tkanką są zupełnie bezbolesne, nieinwazyjne i przynoszą stosunkowo szybkie efekty – niekiedy widoczne już po pierwszym zabiegu – wyjaśnia dr n. med. Maciej Krajewski.

Profesjonalny masaż wyszczuplający

Od lat znane jest dobroczynne działanie masażu w celu oczyszczania organizmu. Zaawansowane systemy w połączeniu z takim masażem pozwalają na osiągniecie doskonałych efektów wyszczuplania. LPG Endermologie Cellu M6® Integral to ekskluzywna technologia do mechanicznej stymulacji komórek, pozwalająca pozbyć się cellulitu, wymodelować sylwetkę oraz ujędrnić skórę.„Mechaniczne działanie masujących rolek powoduje pobudzenie aktywności fibroblastów, zwiększoną produkcję włókien kolagenowych i elastylowych oraz widoczne zagęszczenie i ujędrnienie skóry” – mówi dr n. med. Maciej Krajewski. Kolejnym polecanym zabiegiem jest ICOONE®, jest to technologia masażu próżniowego. „Sprzyja on wymianie płynów ustrojowych oraz pobudza lipolizę przyczyniając się do usuwania cellulitu” – mówi dr n. med. Maciej Krajewski. Szczególnie polecany jest również w przypadku modelowania sylwetki, zwiotczeń skóry i obrzęków limfatycznych.

Modelujące ostrzykiwanie

Alternatywą wobec chirurgicznych zabiegów może być również Intralipoterapia AQUALYX. „To zabieg polegający na redukcji miejscowych depozytów tłuszczowych, poprzez wprowadzenie pod skórę preparatu, który powoduje lipolizę, czyli rozpad komórek tłuszczowych. Substancja ta przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, tam doprowadza do rozerwania ich struktury, następnie wraz z lipoproteinami jest transportowana do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, i usuwane z organizmu – wyjaśnia dr n. med. Maciej Krajewski. Oprócz wyszczuplenia powoduje również ujędrnienie skóry. Często stosowana jest w obszarach ciała trudnych do wymodelowania.

[PR]