Żele do higieny intymnej serii Medi-Soft

Higiena miejsc intymnych ciała kobiety jest niezwykle ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Prawidłowe przestrzeganie jej zasad służy nie tylko odczuwaniu świeżości i komfortu, ale przede wszystkim utrzymaniu zdrowia. Aby higiena intymna była skuteczna, należy dbać zarówno o regularność, jak i sposób mycia tych części ciała.

żel do higieny intymnej

Niestety, wciąż nie wszystkie panie zdają sobie sprawę, że do podmywania się w okolicach intymnych nie należy używać tych samych kosmetyków, którymi myjemy całe ciało. Naturalna flora bakteryjna pochwy znacznie różni się od warunków panujących na powierzchni skóry. Zwykłe mydła, płyny do kąpieli i żele pod prysznic mogą wysuszać i podrażniać delikatną śluzówkę pochwy. Szkodliwe działanie mają przede wszystkim substancje zapachowe zawarte w tego typu kosmetykach, a także silne detergenty, które niszczą pałeczki kwasu mlekowego, jednocześnie zaburzając właściwe pH w pochwie.

Higiena intymna z Medi-Soft

Żel do higieny intymnej Medi-Soft to propozycja przygotowana przez polskiego producenta kosmetyków i wyrobów leczniczych Scan-Anida. Produkty z tej serii to profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne, stworzone w celu zapewnienia użytkowniczkom maksymalnej ochrony. Są całkowicie pozbawione sztucznych substancji zapachowych, parabenów i alergenów.

Charakterystyka żelu do higieny intymnej Medi-Soft

Żel Medi-Soft umieszczony jest w praktycznym opakowaniu z dozownikiem. Kosmetyk zostały przebadane dermatologicznie i opracowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Dzięki temu udało się zaproponować kobietom żel, który:

  • pozwala zachować świeżość
  • działa kojąco
  • nie wysusza i nie podrażnia śluzówki
  • utrzymuje naturalne pH śluzówki
  • jest niezwykle skuteczny i wydajny

Dużą zaletą kosmetyków intymnych Medi-Soft jest zawartość kwasu mlekowego, będącego niezbędnym składnikiem mikroflory pochwy oraz naturalnych wyciągów roślinnych. Rumianek, aloes i nagietek zawarte w żelach mają działanie przeciwzapalne i łagodzące.