10-lecie sieci Ziko Apteka

Dla krakowskiej Grupy Ziko rok 2015 to rok jubileuszowych obchodów dziesięciolecia obecności na rynku farmaceutycznym. Miniona dekada upłynęła pod znakiem dynamicznego rozwoju należącej do Grupy sieci Ziko Apteka.

zdr0078

Grupa Ziko wkroczyła na rynek farmaceutyczny latem 2005 roku, otwierając swoją pierwszą aptekę w centrum Krakowa. Dziś po upływie 10 lat obecności na rynku, Ziko plasuje się w pierwszej piątce największych sieci aptecznych w Polsce. Działające pod szyldem „Ziko” apteki, każdego dnia obsługują ponad 30 000 pacjentów w ponad 400 okienkach sprzedażowych.

– Ostatnie lata były dla nas szczególnie aktywne, w ubiegłym roku podwoiliśmy liczbę prowadzonych przez nas aptek. W tym roku otwieraliśmy  średnio ponad dwie apteki w miesiącu – mówi Katarzyna Zając, członek zarządu spółki Ziko Apteka. Jesteśmy obecnie jedną z największych sieci w kraju. Ziko to dobra, polska marka. Pochodzimy z Krakowa, tam zaczynaliśmy. Dziś silnie działamy w rejonach zachodniej i południowej Polski oraz na Mazowszu. W samej Warszawie prowadzimy ponad dwadzieścia punktów sprzedaży – dodaje.

Apteki Ziko zlokalizowane są między innymi na terenie Małopolski, Mazowsza oraz Górnego i Dolnego Śląska. Przy wybranych aptekach prowadzone są punkty dermokosmetyczne Ziko Dermo, oferujące fachowe, bezpłatne doradztwo. Spółka działa też w branży e-commerce prowadząc sprzedaż wysyłkową dermokosmetyków i leków OTC za pośrednictwem portali e-ZikoApteka.pl i e-ZikoDermo.pl.

[PR]