5 sposobów na młody wygląd po 50

Wiele kobiet marzy o młodym wyglądzie. Niektóre z nich cieszą się atrakcyjną aparycją bez względu na to, czy mają 40 czy 50 lat. Na czym polega sekret ich wiecznego uroku?

młody wygląd

Skóra zaczyna starzeć się już po ukończeniu 20 roku życia. Pierwsze oznaki upływającego czasu są najbardziej widoczne na szyi, twarzy i dekolcie, za co przede wszystkim odpowiadają geny. Jeśli na ciele matki szybko pojawiły się kurze łapki, w przypadku córki będzie prawdopodobnie tak samo.

Duży wpływ na przyspieszenie procesu starzenia się skóry mają także wolne rodniki, które tworzą się pod wpływem zanieczyszczeń powietrza, smogu czy stresu. Zmniejszają elastyczność skóry, na której pojawiają się zmarszczki. Wraz z wiekiem włókna elastynowe i kolagenowe stopniowo zanikają, spada także aktywność gruczołów potowych, co sprzyja pogłębianiu się zmarszczek. Na szczęście kosmetolodzy i lekarze wyposażyli nas w potężną broń, która pozwala przez długi czas cieszyć się gładszą skórą, nawet po 50. roku życia. Oto kilka sposobów na zyskanie młodszego wyglądu:

Stosowanie rozświetlających kosmetyków

Pastelowe, rozświetlające pudry to strzał w dziesiątkę dla pielęgnacji skóry po pięćdziesiątce. Błyszczenie odciągnie uwagę od zmarszczek. Istotnym kosmetykiem będzie też róż do policzków. Podkreśli kości policzkowe, wywołując efekt optycznego liftingu.

Codzienna pielęgnacja

Jeśli zdarza ci się przemywać twarz mydłem, czym prędzej zrezygnuj z tego rytuału. Mydło wysusza naskórek, niszcząc płaszcz lipidowy. Lepiej sprawdzi się tonik lub płyn micelarny. Na noc wskazany jest także dokładny demakijaż oraz odżywczy krem. Między północą a 6 rano zachodzą najbardziej intensywne procesy odnowy komórek, a na odpowiednio przygotowanej skórze zmiany będą bardziej widoczne.

Rozjaśnianie przebarwień

Po 50. roku życia dużym wsparciem dla skóry będą kremy bogate w fitohormony, które zadbają o odpowiednie nawilżenie cery. Warto również stosować kwasy owocowe lub zawierające je kremy, które aktywują regenerację komórek i rozjaśniają przebarwienia.

Podnoszenie powiek

Jednym z częstych problemów pojawiających się wraz z wiekiem jest opadanie powieki. Kiedy skóra zaczyna się starzeć i wiotczeć, maleje ilość kolagenu, a mięśnie przestają być mocne. Powody opadającej powieki mogą również tkwić w złym odżywianiu, paleniu papierosów lub chorobie. By odwrócić uwagę od mankamentu, warto mocniej podkręcać brwi i rzęsy. Dobrym rozwiązaniem będą również tzw. kocie oczy. W przypadku chęci pozbycia się problemu na dłużej sprawdzi się zabieg wykonany za pomocą urządzenia Plasmage. – Blefaroplastyka – korekcja powiek, to skuteczne rozwiązanie eliminujące problem opadającej powieki, które sprawdzi się u każdej kobiety niezależnie od wieku. Zabieg wykonuje się za pomocą specjalistycznego urządzenia zakończonego głowicą z igłą. Bez konieczności kontaktu ze skórą emituje ono impulsy elektryczne powodujące mikrowyładowania, które przyczyniają się do “odparowania” nadmiaru skóry. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się zastosowanie minimum trzech zabiegów – mówi dr Agnieszka Drożniak, lekarz z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Dodanie skórze blasku

W parze z upiększaniem twarzy za pomocą podkładu, nieoceniony jest korektor. Zamaskuje plamki i cienie pod oczami, dzięki czemu cera zyska promienny wygląd. Stosując kosmetyki, osiągniemy doraźny rezultat. Jeśli chcemy uzyskać trwały efekt odmłodzonej i rozświetlonej skóry, warto poddać się zabiegowi fotoodmładzania skóry twarzy laserem. – EndoLifting FOTONA 4D to antidotum na proces starzenia się skóry. Unikatowa technologia łącząca różne tryby lasera gwarantuje odbudowę kolagenu na całej grubości tkanek, dzięki czemu skóra jest bardziej gładka i sprężysta. Ponadto zabieg wyrównuje koloryt i przywraca cerze naturalny blask. Efekt liftingu daje także zabieg za pomocą urządzenia TriLipo MAXIMUS MED łączący w sobie trzy innowacyjne technologie anti-aging. Dzięki tej metodzie podniesiemy owal twarzy i usuniemy drugi podbródek – informuje dr Drożniak z Kliniki VESUNA.

Upływu czasu nie da się zatrzymać. Można jednak sprawić, że będzie on łaskawy dla skóry, także tej dojrzałej. Odpowiednie dbanie o cerę spowoduje, że kobiety po 50 nadal będą mogły czuć się atrakcyjne i żyć pełną życia.

[PR]