Co powinniśmy jeść w pracy?

W pracy spędzamy średnio 8 godzin dziennie. Jest to czas, kiedy nasz organizm i mózg intensywnie pracują. Dlatego nie możemy zapomnieć o odpowiednio przygotowanych posiłkach, które uzupełnią brakujące składniki i dodadzą energii na resztę dnia.

catering

Obiad w barze

Jeśli korzystamy z biurowej stołówki, albo baru nieopodal miejsca pracy, najlepiej wybierać zestawy obiadowe złożone z chudego, grillowanego mięsa, surówki i brązowego ryżu, albo kaszy. Takie połączenie zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, a dodatkowo pozbawione jest zbędnych kalorii. Na przekąskę najlepiej wybrać owoce, albo chipsy z warzyw. Jeśli sami kupujemy gotowe produkty w sklepie takie jak sałatka, czy kanapka, ważne, by nie zawierały one sosu, który podbija wartość kaloryczną całego posiłku. Pracując przy komputerze trzeba pamiętać o oczach, które są narażone na wysuszanie i podrażnienia. Dlatego warto zjeść np. borówki amerykańskie, które zawierają witaminę C. Alternatywą dla jedzenia na mieście, jest przygotowywanie posiłków w domu. Warto poświęcić czas i skomponować dania bogate w witaminy, które łatwo można zabrać do pracy w boxie np. sałatki.

Dania w pudełkach

Dla osób, które chciałyby jeść zdrowo i dobrze, a nie mają czasu na samodzielne przygotowanie posiłków, świetnym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa. Menu dostosowane jest indywidualnie do każdego klienta. Miejscem odbioru może być dom, albo miejsce pracy, klient otrzymuje zbilansowany, pełnowartościowy posiłek. Przykładem firmy, która zajmuje się cateringiem dietetycznym i działa na terenie Krakowa jest: nutridieta.pl/catering-dietetyczny-krakow/. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią, albo nie mają czasu na gotowanie, a chciałyby stosować zdrową dietę. Ceny cateringu są zróżnicowane i zależą m.in. od składu dań. Koszt dziennego menu wynosi około 49 zł.

Woda

Bardzo istotne jest nawadnianie organizmu. Warto mieć pod ręką butelkę wody mineralnej, która pozytywnie wpływa na funkcjonowanie narządów. Najlepiej zrezygnować z napojów słodzonych i gazowanych, które tylko pozornie gaszą pragnienie i nawadniają. W zależności od preferencji można wybrać wodę o konkretnym stopniu mineralizacji, albo taką z dodatkiem magnezu. Warto zrezygnować również ze słodzenia herbaty i ograniczyć picie kawy do jednej lub dwóch filiżanek dziennie. Trzeba pamiętać, że kofeina pobudza i dodaje energii, ale również wypłukuje z organizmu cenne witaminy i minerały.

Obiad w pracy jest bardzo ważną częścią dziennego jadłospisu. Nie trzeba jednak ograniczać się do kanapek, z powodzeniem można przygotować smaczne, ciekawe posiłki samodzielnie w domu i zabrać je do pracy w pudełku. Alternatywą dla gotowania w domu jest dieta pudełkowa z dostawą, która dostarcza klientowi zbilansowane i zdrowe posiłki. Jedzenie w pracy nie musi być nudne, warto wzbogacić je o warzywa i owoce, nie można zapomnieć również o piciu wody mineralnej.