Co to jest bruksizm?

Coraz więcej Polaków cierpi na bruksizm. Czym charakteryzuje się ta dolegliwość? Jak bruksizm jest leczony? Najważniejsze kwestie dotyczące tej sprawy zostały przytoczone w poniższym artykule.

bruksizm

Profesjonalna klinika stomatologiczna oferuje bardzo skuteczne leczenie bruksizmu. Rozpocznijmy jednak od tego, czym jest ta choroba. Należy podkreślić, że bruksizm to niekontrolowane zgrzytanie zębami albo zaciskanie zębów. Pamiętajcie, aby tego aspektu pod żadnym pozorem nie bagatelizować. Często dzieje się tak, że to osoby z najbliższego otoczenia zauważają, że na przykład mąż, żona, córka itp. cierpią na bruksizm. Nierzadko ludzie mający takie problemy w nocy zgrzytają zębami – w sposób niekontrolowany. W takiej sytuacji trzeba jak najszybciej udać się do profesjonalisty dla którego leczenie bruksizmu nie jest tematem obcym. Nie można tego bagatelizować, ponieważ nieleczony problem może prowadzić do znacznego zniszczenia zębów, ale nie tylko. Z czym jeszcze trzeba się liczyć? Bruksizm powoduje również choroby stawów skroniowo-żuchwowych, a także… bóle pleców. Pacjenci skarżą się też na zaburzenia równowagi, szumy w uszach, ograniczoną ruchomość żuchwy itp. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że bardzo utrudnia to wykonywanie wielu czynności. Szczególnie wtedy, kiedy musimy coś mówić.

Dolega Ci bruksizm? Odwiedź klinikę stomatologiczną Soldent i pozbądź się problemu.

Jak wygląda leczenie bruksizmu? Trzeba potwierdzić, że problem jest stosunkowo złożony. Na pewno bardzo ważne jest to, aby zgłosić się o pomoc do odpowiedniego specjalisty, który ma niezbędną wiedzę, a także doświadczenie w tym temacie. Fachowiec na początek analizuje konkretną sytuację i wdraża w życie optymalne leczenie. Bardzo ważne jest przywrócenie odpowiednich warunków zwarciowych. Po to, aby wyeliminować genezę tego kłopotu. Specjaliści, którzy zajmują się tego typu dolegliwościami, często w swojej pracy stosują szyny relaksacyjne. Czym charakteryzują się te elementy? Leczenie bruksizmu przy ich pomocy powoduje między innymi zmianę położenia żuchwy. Prowadzi to finalnie do spadku napięcia mięśni żucia. Ważnym aspektem jest również to, aby jak najmocniej ograniczyć czynniki stresogenne. Oczywiście, nie jest to łatwe. Pamiętajcie jednak, że nadmierne przejmowanie się wieloma kłopotami może prowadzić do nasilenia się objawów.