Depilacja laserowa – jak wybrać bezpieczny i skuteczny zabieg?

Każda z nas uwielbia czuć pod palcami aksamitnie gładką skórę. Depilacja jest dziś tak oczywistą czynnością jak choćby codzienny makijaż. Marzeniem wielu kobiet jest pożegnanie się raz na zawsze z niechcianym owłosieniem i zapomnienie o codziennym goleniu. Nowoczesne techniki – z depilacją laserową na czele – dziś nam to umożliwiają.

depilacja laserowa

Depilacja laserem – droga i trudno dostępna? Obalamy mit

Laserowe usuwanie owłosienia to praktycznie jedyny w pełni skuteczny i trwały zabieg pozwalający pozbyć się niechcianych włosów na ciele. Choć może uchodzić za drogi, zupełnie inaczej na niego spojrzymy, gdy zaczniemy obliczać, ile w ciągu całego swojego życia wydałyśmy na depilację woskiem u kosmetyczki, jednorazowe maszynki, depilatory, kremy i plastry. Wraz z popularyzacją tego rozwiązania, zabiegi laserowe stają się znacznie tańsze i bardziej dostępne. Dzięki upowszechnianiu wiedzy na ich temat, cieszą się również większym zaufaniem. Konieczność regularnego golenia, które niejednokrotnie podrażniało wrażliwą skórę oraz powodowało zapalenie mieszków włosowych, dzięki depilacji laserowej może stać się przeszłością.

Depilacja laserowa – garść informacji, o których powinnaś wiedzieć jeszcze przed zabiegiem

Depilacja laserem to nic innego jak skierowanie energii światła lasera na mieszki włosowe po to, aby doprowadzić do ich uszkodzenia. To z kolei sprawia, że włosy nie rosną, a także to, że na ich miejscu nie powstają nowe. Aby zabieg dał najlepsze rezultaty, należy go powtórzyć co najmniej 4 razy. Wtedy mamy pewność, że były to dobrze wydane pieniądze, co widzimy pod postacią aksamitnie gładkiej skóry.

Primelase – zalety medycznego lasera diodowego

  • bezbolesny – nowoczesny laser udowadnia, że depilacja bez bólu jest jak najbardziej możliwa;
  • skuteczny – Primelase, w przeciwieństwie do domowych urządzeń do depilacji światłem IPL, działa na wszystkie rodzaje włosów, niezależnie od ich koloru; nie pozostawia również kępek owłosienia, pozostawiając skórę objętą zabiegiem aksamitnie gładką;
  • bezpieczny – nad bezpieczeństwem zabiegu czuwa doświadczona i przygotowana obsługa;
  • trwały – odpowiednio powtórzona i przeprowadzona depilacja uwalnia od niechcianego owłosienia na bardzo długi czas.

W czym depilacja laserowa przeprowadzona w gabinecie jest lepsza od domowego urządzenia do depilacji IPL?

Zapotrzebowanie na skuteczną depilację skłoniło wielu producentów do wypuszczenia na rynek urządzeń służących do usuwania włosków w zaciszu swojego domu. Te, wcale nietanie, depilatory wykorzystują impulsy światła skierowanego na cebulki włosów, zahamowując ich wzrost i prowadząc do ich samoczynnego wypadania.

Wadą urządzenia, oprócz jego ceny, jest też niestety ograniczona skuteczność. O ile w przypadku kobiet o jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu urządzenia tego typu działają całkiem nieźle, o tyle u blondynek o małym kontraście koloru włosów i skóry są one nieskuteczne. Ostrzegają przed tym sami producenci. Potwierdzają to również opinie konsumentek.

Kolejnym problemem jest konieczność powtarzania zabiegu najpierw co 10 dni, później nieco rzadziej. Efekty bywają niestety nieprzewidywalne – u jednej kobiety będą wyraźne, u innej dojdzie jedynie do pojawienia się gładkich plam otoczonych kępkami włosów. A przecież nie chodzi o to, aby po wydaniu niemal 2000 złotych wydawać kolejne pieniądze i marnować czas na „dogalanie” stref, na które laser nie zadziałał.

Depilatory laserowe stosowane w profesjonalnych gabinetach nie mają tego typu ograniczeń. Szczegółowych informacji na temat zabiegu i jego ceny udziela Pracownia Wdzięku i Urody w Rzeszowie.