Ginekologia plastyczna – zabiegi miejsc intymnych

Ginekologia plastyczna to coraz częstsza usługa oferowana przez kliniki na terenie całej Polski. Poprawia nie tylko wygląd okolic intymnych, ale również znacząco wpływa na zwiększenie komfortu życia pań w każdym wieku. Z jakich zabiegów mogą skorzystać kobiety?

ginekologia-plastyczna

  1. Ginekologia plastyczna – co to jest
  2. Klinika Medifem
  3. Z jakich zabiegów można skorzystać

Ginekologia plastyczna – co to jest

Ginekologia plastyczna to dział medycy zajmujący się poprawą funkcjonowania sfery intymnej kobiet. Ma ona na celu zniwelować defekty anatomii odpowiadające za znaczne obniżenie komfortu życia kobiet, na przykład przyczyniają się do powstawania infekcji, odpowiadają za bóle w okolicach podbrzusza, powodują kompleksy oraz źle wypływają na życie seksualne. Termin ginekologia plastyczna często mylony jest z ginekologią estetyczną. W przypadku pierwszego działu wykorzystywane są zabiegi chirurgiczne narządów rodnych. Wlicza się w to między innymi nacinanie, formowanie oraz zszywanie tkanki. Ginekologia estetyczna jest mniej inwazyjna, ponieważ stosuje nowoczesne metody, na przykład laseroterapię czy preparaty terapeutyczne.

Klinika Medifem

Klinika Medifem (https://medifem.pl/) to pierwsza w Polsce placówka oferująca klientkom szeroki zakres usług w obrębie ginekologii plastycznej i estetycznej. Gabinety otworzono w 2006 roku. Od tego czasu zespół ekspertów dba o klientki przeprowadzając wiele zabiegów z dziedziny ginekologii estetycznej i plastycznej. Dodatkowo pracownicy kliniki współpracują z Polskim Towarzystwem Ginekologii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej poszerzając swoją wiedzę i dzieląc się swoimi umiejętnościami z innymi kolegami po fachu. Personel placówki Medifem zapewnia usługi na najwyższym poziomie oraz  profesjonalizm na każdym etapie przygotowań do zabiegów i operacji. A jakie zabiegi są dostępne w ofercie kliniki?

Z jakich zabiegów można skorzystać

W zakres działań w obrębie ginekologii plastycznej w klinice Medifem wchodzą następujące zabiegi:

  • plastyka warg sromowych większych i mniejszych,
  • waginoplastyka (plastyka pochwy),
  • liposukcja wzgórka łonowego,
  • introitoplastyka (plastyka przedsionka pochwy),
  • hoodoplatyka (plastyka fałd okołołechtaczkowych),
  • hymenoplastyka (odtworzenie błony dziewiczej),
  • hymenotomia (usunięcie błony dziewiczej).

Większość zabiegów można wykonać w czasie jednego dnia. Nie wiążą się one z długą i bolesną rekonwalescencją. Nowoczesne metody leczenia sprawiają, że krwawienie okołozabiegowe zostaje zniwelowane do minimum, dlatego pacjentki wieczorem mogą wrócić do normalnego funkcjonowania.

[Materiał zewnętrzny]