Grzyby psylocybinowe – jakie są ich rodzaje?

Czym są grzyby psylocybinowe? Jakie są ich rodzaje? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w poniższym artykule. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z tematem.

grzyby-psylocybinowe

  1. Czym są grzyby psylocybinowe?
  2. Jakie są rodzaje grzybów halucynogennych?
  3. W czym mogą pomóc grzyby psylocybinowe?

Co to są grzyby psylocybinowe? Jaki efekt wywołują u człowieka po ich spożyciu? Jakie są rodzaje grzybów halucynogennych? Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Czym są grzyby psylocybinowe?

Czym są grzyby psylocybinowe i jakie mają działanie? Otóż grzyby psylocybinowe – znane również  jako grzyby halucynogenne – to grzyby, które mają działanie psychoaktywne. Zawierają psychodeliczne związki, które wywołują między innymi różnego rodzaju zaburzenia percepcji, a także zmienność nastroju czy myśli. Aby doszło do zaburzeń percepcji, wystarczy tak naprawdę niewielka dawka grzybów halucynogennych. Warto również wiedzieć, że mimo tych efektów ubocznych, człowiek zachowuje świadomość. Same grzyby psylocybinowe mają niewielki wpływ na orientację czy pamięć, a jeszcze rzadziej wywołują u spożywającego faktyczne halucynacje.

Po spożyciu grzybów halucynogennych zarówno przestrzeń, jak i czas, kolory czy dźwięki są nieco inaczej przez człowieka odbierane. Osoba, która zjadła grzyby psylocybinowe, może mieć halucynacje wzrokowe czy nawet doświadczać takich rzeczy, które w ogóle nie istnieją. Warto również wiedzieć, że po spożyciu grzybów halucynogennych nasilają się wszelkie emocje i odczucia. Może także zmienić się sposób postrzegania nie tylko otoczenia, o czym już wspominaliśmy, ale i własnej osoby.

Jakie są rodzaje grzybów halucynogennych?

Istnieje wiele gatunków grzybów halucynogennych. Lista ta obejmuje takie rodzaje jak łysiczka lancetowata, łysiczka meksykańska, Psilocybe azurescens, Psilocybe cubensis, Psilocybe tampanensis oraz Copelandia cyanescens. Łysiczka lancetowata zawiera psychoaktywne substancje, które powodują nie tylko zaburzenia percepcji i postrzegania, ale także sprawiają, że u człowieka spada ciśnienie tętnicze. Łysiczkę meksykańską często wykorzystuje się podczas kulturowych obrzędów Indian – w Meksyku oraz Ameryce Środkowej – jako środek halucynogenny i enteogenny. Ta odmiana wykazuje psychoaktywne właściwości, które są właściwe przede wszystkim dla psychodelików. Wywołuje nie tylko iluzje i halucynacje, ale i podnosi nastrój.

W czym mogą pomóc grzyby psylocybinowe?

W czym mogą właściwie pomóc grzyby psylocybinowe? Po przeprowadzeniu stosownych badań okazało się, że psylocybina zwiększa neuroplastyczność, a także pomaga w leczeniu depresji. Ponadto może wspomóc również leczenie lęku i jest szansą, dzięki której zainteresowany może wyjść z różnego rodzaju uzależnień. Wykazano także, że grzyby halucynogenne mogą być świetnym rozwiązaniem podczas leczenia zaburzeń psychicznych – nie tylko depresji, ale również zespołu stresu pourazowego czy zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Oczywiście, aby w ogóle rozpocząć terapię psylocybiną, polecamy w pierwszej kolejności skontaktować się z odpowiednim lekarzem. Działanie grzybów halucynogennych może objawiać się inaczej u poszczególnych osób. Trzeba więc mieć świadomość, że są grzyby zawierające psylocybinę (czasami określane jako „magiczne grzybki) mogą powodować różne niechciane efekty. Warto więc zdobyć wiele rzetelnych informacji o grzybach halucynogennych, aby zrozumieć, co może nastąpić po zażyciu grzybów psylocybinowych.

[Materiał zewnętrzny]