Jak pielęgnować, żeby rzęsy rosły szybciej?

Kobiety zawsze chcą mieć wszystkiego najwięcej i jak najlepiej. Problem pojawia się przy rzęsach, które bez odpowiedniej pielęgnacji wcale nie są długie i gęste. Trzeba znaleźć sposób na to, żeby rzęsy rosły szybciej. Oto kilka wskazówek.

piękne rzęsy

Rzęsy rosną w swoim tempie, które można jednak odrobinę podkręcić. Wystarczy dać im kopniaka w postaci skoncentrowanych składników odżywczych i substancji stymulujących wzrost, aby zauważyć różnicę. Cebulki rzęs bez odpowiedniego wsparcia nie pracują tak efektywnie, a więc rzęsy rosną wolniej. Osiągają dużo mniejszą długość zanim zaczną obumierać i wypadać, zastępowane przez nowe rzęsy. Cały ten naturalny proces można odrobinę rozkręcić, dzięki czemu rzęsy zaczynają rosnąć szybciej i są widocznie dłuższe. Jak to zrobić? Sposobów jest kilka, a każdy ma swoje niezaprzeczalne zalety.

Wzrost rzęs przyspiesza:

– SZCZOTKOWANIE
Codzienne szczotkowanie rzęs to naturalny sposób na pobudzenie ich wzrostu. Wieczorne rozczesywanie specjalnym grzebykiem do rzęs nie tylko pozytywnie wpływa na krążenie skórne i aktywizuje cebulki, ale również ułatwia późniejszy makijaż rzęs.

– OLEJOWANIE
Rzęsy są zbudowane tak samo, jak włosy, chociaż różnią się od nich kilkoma rzeczami. Naturalne olejki zapewnią im odżywienie, zapobiegną utracie nawilżenia i oczywiście ochronią. To nie wszystko. Niektóre z nich np. olej rycynowy, można stosować, aby przyciemnić rzęsy, dodać im blasku i przyspieszyć wzrost. Efekty nie są jednak spektakularne i nie u wszystkich takie same.

– UŻYWANIE SERUM
Nawet najmniejsza rzęsa potrzebuje zestawu witamin i minerałów, które odżywiają, wzmacniają i zapewniają ochronę. Warto sprawdzić, jaka jest najlepsza odżywka do rzęs. Profesjonalny produkt działa w aktywnej fazie wzrostu rzęs i pobudza cebulki do efektywniejszej pracy. To sprawia, że właśnie odżywka do rzęs jest najlepszym rozwiązaniem jeśli zależy nam na przyspieszeniu wzrostu rzęs. Działa dogłębnie i skutecznie, jeśli tylko zawiera odpowiedni zestaw składników.

– TUSZOWANIE
Oczywiście pierwszy lepszy tusz do rzęs nie będzie miał wpływu na szybkość wzrostu rzęs. Jeśli zawiera substancje toksyczne, może nawet przyczynić się do nadmiernej utraty rzęs. Na rynku coraz częściej dostępne są jednak maskary wzbogacone o składniki pielęgnacyjne – stosowanie ich codziennie może wspomóc wzrost rzęs.