Jak przebiega operacyjny przeszczep włosów?

Operacje transplantacyjne wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych, przy znieczuleniu miejscowym. Skóra głowy jest myta specjalnym szamponem, a następnie traktowana środkiem przeciwbakteryjnym. Istnieje kilka różnych technik zbierania mieszków włosowych, a każda z nich ma swoje zalety i wady. Bez względu na technikę zbioru, właściwa ekstrakcja mieszków włosowych jest najważniejsza, aby zapewnić przeżywalność przeszczepionych włosów i uniknąć przecięcia lub wycięcia trzonu włosa z mieszka włosowego.

włosy

Pobranie wycinków paskowych

Istnieją dwa główne sposoby, na które obecnie pobiera się przeszczepy dawcy: pobranie wycinków paskowych oraz ekstrakcję komórek pęcherzykowych. Oferujące przeszczep włosów Katowice to miasto, gdzie wykonać można oba typy zabiegów. Realizuje je wielu świetnych fachowców, takich jak np. dr Turowski. Zbiór paskowy jest najczęstszą techniką usuwania włosów i mieszków włosowych. Lekarz od włosów zbiera pas skóry z tylnej części głowy, w obszarze dobrego wzrostu włosów. Jednorazowe, podwójne lub potrójne ostrze jest używane do usuwania pasków z tkanki włosa z miejsca pobrania. Każde nacięcie jest zaplanowane, aby usunąć wyłącznie nieuszkodzone mieszki włosowe.

Zamykanie rany

Podczas zamykania powstałej rany, asystenci lekarza od włosów rozpoczynają oddzielanie pojedynczych przeszczepów komórek pęcherzykowych, które są małymi, naturalnie uformowanymi grupami mieszków włosowych. Pracując z binokularnymi mikroskopami stereoskopowymi, starannie usuwają nadmiar tkanki włóknistej i tłuszczowej, starając się uniknąć uszkodzenia komórek pęcherzykowych, które zostaną użyte do szczepienia. Najnowsza metoda zamykania nazywa się zamknięciem trichofityczny, co skutkuje znacznie mniejszymi bliznami na obszarze skóry. Słynące z zabiegów takich jak przeszczep włosów Katowice to miasto, gdzie swoje usługi świadczy dr Turowski.

Wstawianie przeszczepów

Następnie lekarz od włosów używa bardzo małych lub cienkich igieł, aby przebić miejsca, w których znajdują się przeszczepy, umieszczając je we wcześniej ustalonej gęstości i wzorze, a następnie układa rany w spójny sposób, aby zapewnić realistyczny i naturalny wzór włosów. Lekarze od włosów zwykle wykonują końcową część procedury, wstawiając poszczególne przeszczepy na miejsce. Usuwanie plam pozostawia cienką liniową bliznę w obszarze dawcy, która jest zwykle pokryta włosami pacjenta nawet w stosunkowo krótkich odcinkach. Okres rekonwalescencji wynosi około 2 tygodnie i wymaga usunięcia szwów przez personel medyczny. Można też wykonać szycie podskórne.