Jakie są najczęściej spotykane przyczyny wypadania włosów?

Zdrowe, piękne i lśniące włosy to marzenie większości z nas. Niestety czasami z różnych przyczyn pojawiają się problemy, które powodują że włosy nadmiernie wypadają. Sam ten fakt jest zupełnie normalny, ponieważ wiąże się z naturalnym cyklem wzrostowym włosa, który po pewnym czasie obumiera i wypada.

wypadanie-wlosow

Jeśli jednak zauważymy podczas czesania włosów, że wypada ich więcej niż zwykle, lub znajdziemy ich znaczącą ilość na poduszce rano, powinniśmy być zaniepokojeni. Może się okazać, że są one po prostu osłabione przez gwałtowne zmiany pogody (z ciepłej na zimną i odwrotnie), brak witamin czy nieprawidłową pielęgnację. Jeśli jednak nie wiemy co się dzieje, warto jest jak najszybciej udać się do specjalisty od włosów, który nazywa się trycholog. Wykona kompleksowe badania i diagnostykę, która pozwoli odkryć, dlaczego nasze włosy są osłabione i wypadają. Nie warto zbyt długo zwlekać z wizytą kontrolną, ponieważ może się okazać, że skutki będą już bardzo trudne do odwrócenia. Zatem jakie są najczęściej spotykane przyczyny wypadania włosów?

Niewłaściwa dieta i pielęgnacja, czyli przyczyny wypadania włosów

Często zdarza się, że nasze włosy są nadmiernie osłabione przez nieprawidłowo zbilansowaną dietę, w której brakuje podstawowych i najważniejszych witamin oraz minerałów, przez co nadmiernie wypadają. Jedzenie, którego skład w znaczącym stopniu opiera się na mące pszennej, cukrach prostych oraz przetworzonych tłuszczach, być może sprawi, że nie będziemy głodni, nie odżywi to jednak naszego organizmu i nie dostarczy mu wszystkiego, czego potrzebuje do prawidłowego działania. Wśród przyczyn wypadania włosów ta jest bardzo powszechna.

– Nasza dieta powinna się w znacznym stopniu opierać na warzywach i owocach, dzięki nim utrzymamy dobre zdrowie i samopoczucie, a nasze włosy będą piękne i błyszczące. Powinniśmy również stosować preparaty do pielęgnacji, których skład jest maksymalnie naturalny oraz dostosowany do naszych potrzeb. Źle dobrane kosmetyki znacząco osłabią nasze włosy, co spowoduje ich nadmierne wypadanie – tłumaczy ekspert trycholog z Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie.

Przyczyny wypadania włosów a trycholog

Warto jednak pamiętać, że przyczyn wypadania włosów może być dużo więcej. Jeśli nie są spowodowane złą dietą czy pielęgnacją, najprawdopodobniej są wynikiem mniej lub bardziej poważnych chorób. To właśnie z tego powodu zalecane są zapobiegawcze konsultacje z lekarzem trychologiem, jeśli tylko zauważymy u siebie nadmierne wypadanie włosów. Z pewnością specjalistyczną pomoc otrzymamy w Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie.

[Materiał zewnętrzny]