Jesień w górach z dzieckiem spędzamy aktywnie

Sezon jesienny to czas, kiedy Polacy chętnie korzystają z weekendowych wyjazdów w góry. Jak zauważają przedstawiciele Czarna Góra Resort – obecnie odpoczywa się aktywnie. Dotyczy to zarówno rodzin z dziećmi, nawet tymi najmłodszymi. To duża zmiana, która nastąpiła w ostatnich latach i dlatego w resorcie wprowadzono dodatkowe atrakcje oraz udogodnienia z myślą o najmłodszych turystach.

zdr1003

Czarna Góra Resort to całoroczny ośrodek zlokalizowany w Masywie Śnieżnika (woj. dolnośląskie). Dziś nie jest już nastawiony jedynie na sporty zimowe. Także w pozostałych porach roku turyści mogą liczyć na bogatą ofertę dostępną w ramach resortu, ale też liczne atrakcje w okolicy. W ostatnim okresie właściciele kompleksu duży nacisk położyli na dopasowanie oferty resortu do oczekiwań rodzin z dziećmi. – W Polsce w ostatnich latach dokonała się pewna zmiana pokoleniowa w sposobie wypoczywania. Młodzi ludzie, posiadający nawet małe dzieci, nie chcą spędzać wolnego czasu biernie, przy grillu czy spacerując po deptaku. Dla nich wypoczynek to aktywne korzystanie z natury. W góry przyjeżdżają wyposażeni w rowery, kijki – przyznaje Stanisław Haczkiewicz, prezes zarządu spółki Czarna Góra Apartamenty.

Jaką formę wypoczynku z dziećmi w górach najchętniej wybierają turyści? Są to głównie spacery po górach – wejście na szczyt Czarnej Góry (1.205 m n.p.m.), i spacery szlakami na kolejne szczyty, m.in. na Jaworową Kopę i do Międzygórza. Rodziny z mniejszymi dziećmi decydują się też na wjazd na szczyt Czarnej Góry koleją linową, a spacerem pokonują zbocze ścieżką w dół. Z większymi dziećmi ok. 12-15 letnimi rodzice chętnie ruszają na wyprawy rowerowe. Okolica oferuje też wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia jak Wodospad Wilczki, uchodzącą za najpiękniejszą w Polsce Jaskinię Niedźwiedzia czy kopalnię uranu w Kletnie. – Te atrakcje to także żelazny punkt wypoczywania rodzin z dziećmi – informuje Stanisław Haczkiewicz.

Resort dla maluchów
By miejsce wypoczynku zyskało przychylność rodzin z młodszymi dziećmi same atrakcje okolicy i możliwość aktywnego wypoczynku na łonie natury to za mało. Konieczne jest odpowiednie dostosowanie bazy noclegowej i atrakcji dodatkowych. Właśnie z myślą o dzieciach powstała niedawno w Czarnej Górze zjeżdżalnia grawitacyjna Czarna Żmija, najdłuższa (950 m) w Polsce. Z kolei w Hotelu Morawa, także wchodzącym w skład resortu, otwarto w ostatnich tygodniach basen z brodzikiem dla dzieci wyposażonym w zabawki.

Resort dopasował też ofertę noclegową pod potrzeby małych gości. Zarówno w Hotelu Morawa jak i budynkach Apartamentów Czarna Góra dostępne są łóżeczka dla dzieci. W każdym z 6 budynków apartamentowych znajdują się też pomieszczenia z pralnią. W obu obiektach przygotowano także sale zabaw dla dzieci, które mogą być uzupełnieniem jesiennego wypoczynku na świeżym powietrzu lub alternatywą na niepogodę. W Hotelu Morawa kącik dla najmłodszych wypoczywających tu gości znajduje się tuż przy lobby, dzięki czemu rodzice w czasie kiedy dzieci się bawią mogą wypić kawę i porozmawiać mając dzieci cały czas w zasięgu wzroku. W apartamentach dostępny jest Klub Malucha „Śnieżynka”, w którym pod opieką profesjonalnej kadry zostawić można malucha na czas zabawy. Dodatkowe udogodnienia dla dzieci w Czarna Góra Resort znajdują się też na zewnątrz. Przy budynkach apartamentowych jest to plac zabaw. Z kolei zewnętrzne patio w Hotelu Morawa wyposażone jest w specjalne stoliki z zabawkami dla najmłodszych. W ramach resortu organizowane są też zajęcia dla dzieci prowadzone przez animatorów.

Wszystkie spośród 214 apartamentów mają też pełne wyposażenie do przygotowania posiłków, co cenią sobie rodzice maluchów. W aneksach kuchennych znajdują się lodówki, mikrofalówki, zmywarki oraz kuchenki i zestawy garnków. – Nie zawsze jednak rodziny gotują posiłki. Czasem wolą spędzić razem czas w restauracji. W naszym resorcie dostępne są trzy lokale: Karczma Czarna Góra, restauracja w Hotelu Morawa oraz pizzeria La Sienna zlokalizowana bezpośrednio przy apartamentach – mówi Haczkiewicz. W każdym z lokali dostępne są kąciki zabaw dla dzieci, zamówić można też specjalne menu dla młodszych. A w pizzerii dodatkową atrakcją może byś wspólne, rodzinne pieczenie pizzy.

Chwila dla rodziców
Dobrze przygotowany na wypoczynek rodzin z dziećmi kompleks musi oferować też możliwości zrelaksowania się opiekunom. – To podstawa. Rodzice oczekują dziś od hoteli i ośrodków wypoczynkowych połączenia atrakcji dla dzieci, z możliwością skorzystania także z usług dodatkowych skierowanych do nich – mówi Haczkiewicz. Stąd nowo otwarty basen w Hotelu Morawa to także strefa SPA: z saunami i jacuzzi oraz możliwością skorzystania z masażu. Sauny, w których wypocząć można po całodziennym spacerze w górach znajdują się również w każdym z sześciu budynków Apartamentów Czarna Góra.

Te dodatkowe udogodnienia poszukiwane są nie tylko zimą, czy w okresie jesiennym i wiosennym, kiedy pogoda bywa nieodpowiednia do spacerów na zewnątrz. Jak przyznają przedstawiciele Czarna Góra Resort z basenów, masaży i sal zabaw dla dzieci rodziny korzystają także chętnie latem. Goście wypoczywający w Czarnej Górze mają dostęp do usług dodatkowych oferowanych we wszystkich obiektach resoru ze specjalną zniżką, co znaczenie podnosi atrakcyjność oferty w porównaniu z możliwościami np. noclegów w apartamentach prywatnych czy w zwykłym hotelu, bez tak rozbudowanego zaplecza turystycznego.

W ramach jesiennych pakietów rodzinnych (od września do końca listopada) w resorcie można obecnie wykupić weekendowy pobyt 3 za 2 – czyli trzy noclegi w cenie dwóch, w pokojach 2,3 i 4-osobowych wraz z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje) w cenie od 76 zł za osobę dziennie (dzieci do lat 3 gratis).

[PR]