Kiedy dieta to za mało

Myśląc o idealnej figurze na lato najpierw stawiamy na długofalową zmianę nawyków żywieniowych. Jemy zbilansowane posiłki, regularnie ćwiczymy. Niestety, często okazuje się, że mimo spadku wagi i poprawy wyglądu, są miejsca, w których tłuszczyk zadomowił się na dobre i ani myśli zniknąć. Wtedy pora sięgnąć po zdecydowane metody i spróbować zabiegu w gabinecie.

dieta

Jak trudne jest osiągnięcie idealnie wymodelowanej sylwetki wie każdy, kto schudł więcej niż kilka kilogramów. Skóra nie zawsze chce dopasować się do naszych nowych proporcji. Tu i ówdzie wiotczeje, a gdzie indziej zostają poduszeczki tłuszczu, odporne nawet na najlepsze zestawy ćwiczeń. W wyrównaniu tych niedoskonałości mogą pomóc odpowiednio dobrane zabiegi chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej. Oto lista tych najskuteczniejszych.

Body Jet

Oporny tłuszczyk na udach, łydkach, biodrach albo kolanach? Body Jet poradzi sobie z nimi ekspresowo. To nowocześniejsza, bezpieczniejsza i mniej inwazyjna metoda liposukcji, czyli odsysania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wykorzystuje delikatny strumień ciśnienia wody, który pomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej, jednocześnie chroniąc delikatne naczynia krwionośne, nerwy i skórę. Nie wymaga hospitalizacji i pozwala już po kilku dniach wrócić do codziennych zajęć.

Body Jet wykorzystywany jest do liposukcji wodnej, ale warto zaznaczyć, że pozyskane w trakcie zabiegu komórki można ponownie wykorzystać, np. do przeprowadzenia zabiegu powiększania biustu, modelowania owalu twarzy czy wypełniania zmarszczek. Taki „recykling” własnej tkanki tłuszczowej jest znacznie bezpieczniejszy niż inne metody, ponieważ organizm dobrze toleruje własne komórki – wyjaśnia dr Krzysztof Szymański z Kliniki Medycyna Urody.

Po zastosowaniu Body Jet można szybko wrócić do codziennej aktywności, należy jednak nosić specjalne ubranie uciskowe i skorzystać z serii masaży, aby utrwalić efekt wymodelowania sylwetki. Jeśli nie wrócimy do dawnych złych nawyków żywieniowych i nie zarzucimy aktywności fizycznej rezultat zabiegu będzie trwały.

Thermage

Thermage to niechirurgiczny zabieg, rodzaj głębokiego liftingu, mający na celu przywrócenie napięcia i jędrności skórze. Docenią go zwłaszcza młode mamy, których skóra na brzuchu straciła po porodzie swoją elastyczność. Zabieg ten obkurczy luźną skórę także na pośladkach, udach czy ramionach. Dodatkowo może być wykorzystany jako zabieg odmładzający dłonie lub kuracja antycellulitowa.

Jak to działa? Na początku na wybrany obszar twarzy lub ciała nakładana jest na pacjenta specjalna siatka markująca, która jest mapą wyznaczającą przyłożenie głowicy urządzenia. Głowica emituje impulsy energii radiowej i ogrzewa tkankę skórną. Po zabiegu na skórę nakładany jest żel chłodzący. Pod wpływem ciepła osiągany jest efekt liftingu. Nadmiar skóry kurczy się, znikają obwisłości, a zmarszczki zostają wygładzone. Dużą zaletą zabiegu jest rezultat widoczny już po pierwszej wizycie.

Proshock Ice

Proshock Ice czyli kriolipoliza – to innowacyjna metoda modelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu z wykorzystaniem zimna połączonego z falą uderzeniową. W sam raz na letnie upały!

Sam zabieg jest złożonym procesem i powinien być przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę. Lekarz kontroluje system chłodzący, przy pomocy którego eliminuje zbędne komórki tłuszczowe. Otaczające je tkanki są bezpieczne, a przy okazji poprawia się krążenie krwi. Współdziałanie dwóch technologii sprawia, że już po pierwszej sesji zmniejsza się obwód ciała nawet do 4 cm! Dlatego pacjenci porównują nieraz Proshock Ice do efektów chirurgii plastycznej i przedstawiają jako bezpieczniejszą wersję liposukcji. Panie uparcie walczące o idealną figurę ucieszy fakt, że efekty zabiegu są trwałe, ponieważ część komórek tłuszczowych jest bezpowrotnie niszczona. Po serii 8 zabiegów możemy spodziewać się wyraźnej poprawy kształtów sylwetki, redukcji cellulitu i ujędrnienia ciała na długie lata!

Konsultacja merytoryczna: dr Krzysztof Szymański, chirurg plastyk, Klinika Medycyna Urody

[PR]