Krem CC – do cery suchej czy tłustej? Zobacz, jaki krem CC wybrać!

W ostatnich latach nawilżające kremy do twarzy o dodatkowych właściwościach kryjących zyskały ogromną popularność wśród kobiet w różnym wieku. Początkowo na rynku kosmetycznym karierę zrobiły kremy BB, które zaskoczyły nas unikalnym połączeniem formuły kremu z podkładem. Do grupy kosmetyków typu BB szybko dołączyły kremy CC, które doceniły przede wszystkim kobiety mające na co dzień do czynienia z problemem zaczerwienionej skóry. Jaki krem CC wybrać, by spełnić wszystkie potrzeby swojej skóry?

krem CC

Krem BB i CC – różnice

Na pierwszy rzut oka kremy BB i kremy CC odznaczają się podobnym działaniem i właściwościami. Kremy CC, tak samo jak kremy BB, stanowią połączenie kremu z podkładem, jednak kremy CC w porównaniu z kremami BB, posiadają silniejsze właściwości kryjące, które są w stanie dokładnie zatuszować zaczerwienia i podrażnienia na twarzy. Kremy BB sprawdzą się jedynie przy niewielkich niedoskonałościach na twarzy, podczas gdy kremy CC to kosmetyki od “zadań specjalnych”.

Krem CC – dla jakiego typu cery?

Kremy CC to produkty, które mogą doskonale sprawdzić się przy różnych typach cery. Jednak najczęściej stosują je panie, które mają do czynienia z wyraźnymi zaczerwienieniami na twarzy – podrażnieniami, trądzikiem (pospolity i różowatym), rumieniem czy popękanymi naczynkami. Krem CC doskonale poradzi sobie nie tylko z ukrywaniem mankamentów urody, ale również w pewnym sensie z ich “leczeniem”, bowiem kremy CC posiadają również właściwości łagodzące podrażnienia i redukujące zaczerwienienia.

Krem CC – jaki wybrać?

Prawda jest taka, że na rynku kosmetycznym znacznie częściej możemy spotkać kremy BB niż kremy CC – znajdziemy je w ofercie wielu popularnych marek kosmetycznych. Kremy CC, ze względu na ich pewne właściwości “lecznicze”, spotkamy najczęściej w asortymencie takich marek, które przede wszystkim zajmują się produkcją dermokosmetyków. Kremy CC stosowane są zazwyczaj przez osoby, które zmagają się na co dzień z nadwrażliwością skóry na działanie czynników zewnętrznych wywołujących na jej powierzchni podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne czy zmiany trądzikowe. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim łagodzący krem CC Mixa, który skutecznie zwalcza problem zaczerwienionej skóry na twarzy.

Krem CC Mixa – dla kogo?

Można powiedzieć, że krem CC Mixa to preparat przeznaczony do cery suchej i naczynkowej, jednak ze względu na lekką i nietłustą konsystencję sprawdzi się również u cery tłustej i trądzikowej. W kremie do twarzy CC znajdziemy również filtr ochronny SPF 15, który ochroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, dlatego będzie on w stanie zapewnić delikatny, a zarazem bezpieczny makijaż. Krem CC Mixa posiada też doskonałą zdolność dostosowywania się do naturalnego kolorytu cery, dzięki czemu skóra naszej twarzy będzie wyglądała zdrowo i wyjątkowo naturalnie.

Krem CC Mixa – opinie

Kremy CC od marki Mixa cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród Polek. Panie przyznają, że  krem skutecznie tuszuje zaczerwienienia i podrażnienia na skórze, a przy tym sprawia, że koloryt cery z dnia na dzień staje się coraz bardziej jednolity. Opinie o kremie CC marki Mixa znajdziemy na wielu popularnych forach internetowych, które pomogą nam podjąć decyzję o ewentualnym zakupie tego produktu. Oczywiście, należy wziąć pod uwagę, że skuteczność kremu CC zależy od wielu indywidualnych czynników – w tym rodzaju naszej skóry czy rozległości zaczerwienień na naszej skórze.