Najlepsze zabawki edukacyjne dla 5 latka

Bardzo wielu młodych rodziców stara się zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki rozwojowe. Dążą do tego za pomocą najróżniejszych sposobów, wybierając najlepsze przedszkola i organizując im zajęcia z języków. Wielu z nich zapomina o tym, że nawet najlepsze korepetycje nie przydadzą się na zbyt wiele, jeśli nie zadbamy o podstawowe potrzeby i aktywności dziecka. Pomocne mogą być do tego zabawki edukacyjne, które nie tylko będą uczyć, lecz także bawić.

zabawki edukacyjne

Czego potrzebuje 5-latek do prawidłowego rozwoju?

Jeżeli mielibyśmy wymienić najważniejsze czynniki, których maluchy potrzebują w takim wieku, to jednym z nich na pewno jest przestrzeń twórcza i dostęp do różnorakich informacji. Wyobraźnia to potężne narzędzie, a w tak młodym wieku jej potencjał w pewien sposób określa pojmowanie świata przez dziecko. To za jej pomocą tłumaczy sobie widziane i zasłyszane rzeczy, a na podstawie tego wyrabia sobie pewne wzorce zachowania. Aby jednak było w stanie sprawnie pojmować to, co się wokół niego dzieje potrzebuje odpowiedniego przygotowania. A jak najlepiej się tym zająć? Oczywiście wykorzystując to, na czym dzieci w tym wieku spędzają najwięcej czasu, czyli zabawę. Połączenie nauki z zabawą to najlepszy sposób, aby nauczyć malucha podstawowych rzeczy, takich jak rozpoznawanie kształtów i kolorów, a także tych bardziej skomplikowanych, jak kojarzenie wzorów i zachowań, na przykład zwierząt.

Kolorowe zabawki edukacyjne pozwalają na poznawanie świata poprzez swoje różnorodne formy. Dzięki tablicom edukacyjnym dzieci w łatwy sposób powiążą ze sobą liczby z obrazkami, co znacznie wpłynie na ich umiejętność liczenia w późniejszym etapie edukacji. Rozmaite sortery pomogą dziecku rozróżniać kształty i formy, a klocki, w których mogą być przechowywane, z pewnością posłużą jako materiał do wielu fascynujących budowli, które dziecko przy pomocy swojej wyobraźni samodzielnie stworzy. Jest to także jedna z ulubionych zabawek maluchów ze względu na to, że to one wybierają sposób zabawy, oraz to, co stworzą. Świetnym ćwiczeniem zarówno pamięci, jak i wyobraźni przestrzennej są puzzle. Dzieci bardzo lubią coś osiągać, a ułożenie kompletnego obrazka, co nierzadko jest nieco kłopotliwe, jest dla nich bardzo satysfakcjonujące, a przy tym rozwijające.

Zabawki edukacyjne to rewelacyjny upominek dla każdego dziecka. Godziny fantastycznej zabawy połączone z rzeczywistymi korzyściami, jakimi są pozyskane umiejętności i wiedza to z pewnością dobry wybór.

Spory wybór na zabawki rozwojowe oferuje sklep www.nefere.pl.