Nieskazitelna cera dzięki laserowi Cutera Enlighten Triplex na przebarwienia, fotostarzenie i rozszerzone pory

Skąd się biorą przebarwienia? Najczęstszą przyczyną są zaburzenia hormonalne, ale też działanie promieni słonecznych. Przebarwienia posłoneczne zaliczane są do efektów fotostarzenia, czyli uszkodzenia skóry promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja skóry na promienie słoneczne może również przyspieszyć utratę kolagenu i zwiększyć ilość zmarszczek. Niestety, nie sposób uchronić się przed promieniowaniem słonecznym, dlatego fotostarzenie skóry prędzej czy później może dopaść każdego. Na szczęście są skuteczne zabiegi, które pomagają uporać się z tego typu problemami.

cuteraenlightenbienkowscyclinic

Laser Cutera Enlighten Triplex – skuteczna technologia

Laser Cutera Enlighten Triplex to obecnie jeden z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych laserów do usuwania niedoskonałości skórnych, takich jak przebarwienia, zmarszczki i rozszerzone pory. Tak naprawdę to trzy różne lasery w jednym urządzeniu. Do wyboru są aż trzy długości fali: 532 nm, 670 nm i 1064 nm. Urządzenie Cutera Enlighten Triplex umożliwia też pracę w technologii nano- lub pikosekundowej zarówno w klasycznym, jak i frakcyjnym trybie. Gwarantuje to szeroki wybór parametrów, które można zastosować podczas zabiegów medycyny estetycznej.

Działanie laseroterapii Pico Genesis

Za pomocą urządzenia Cutera Enlighten Triplex można wykonać terapię Pico Genesis o następującym zastosowaniu:

  • leczenie przebarwień – zarówno posłonecznych, jak i hormonalnych,
  • usuwanie łagodnych zmian barwnikowych, np. pieprzyków,
  • redukcja zmarszczek i odbudowa kolagenu spowodowanych fotostarzeniem skóry,
  • wyrównanie kolorytu cery,
  • promienny i świeży wygląd skóry,
  • zmniejszenie rozszerzonych porów.

Laserowe usuwanie przebarwień – przebieg zabiegu

Profesjonalne urządzenie, jakim laser Cutera Enlighten Triplex staje się w rękach doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, stanowi doskonałe narzędzie do leczenia różnego rodzaju problemów skórnych. Zabieg wykonywany w trybie lasera pikosekundowego jest niemal bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry z pozostałości kosmetyków i tłustego filmu. Jak zapewniają eksperci z bydgoskiej i częstochowskiej Bieńkowscy Clinic, laseroterapia Pico Genesis jest praktycznie bezbolesna, więc nie wymaga stosowania znieczulenia. Podczas zabiegu na skórę oddziałuje specjalny system chłodzący, który dodatkowo podnosi jego komfort. Lekarz wykonuje odpowiednią liczbę „strzałów” światłem lasera w leczone miejsce, a następnie po zakończonej sesji aplikuje na skórę krem łagodzący i ochronny. Liczba i częstotliwość zabiegów zależą od zaawansowania problemu, głównie rodzaju przebarwień. Usuwanie przebarwień hormonalnych wymaga zastosowania serii 3-5 zabiegów wykonywanych co 2-3 tygodnie. Poza tym, ze względu na przewlekły charakter tego typu zmian, konieczne jest zastosowanie terapii podtrzymującej, która powinna być wykonywana 1-2 razy w roku.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Pomiędzy kolejnymi zabiegami laserowego usuwania przebarwień bardzo ważne jest stosowanie właściwej pielęgnacji domowej, o której powinien poinformować lekarz wykonujący zabieg. Zazwyczaj to stosowanie specjalnego preparatu depigmentującego, który wzmacnia efekty zabiegu oraz kremu z filtrem UV. Poza tym zaleca się intensywne nawilżanie skóry i stosowanie łagodzących kosmetyków do mycia i pielęgnacji. Mimo że zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny, to nie jest pozbawiony efektów ubocznych. Częstym skutkiem zabiegu jest zaczerwienienie skóry i ściemnienie przebarwień, co jest przejściowe i ustępuje po kilku dniach. Niezwykle rzadko natomiast mogą pojawić się swędzące, grudkowe zmiany, które znikają po 3 dniach. Tego typu skutki uboczne niweluje się zabiegiem fotomodulującym LED lub powszechnie dostępnymi środkami przeciwalergicznymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów laserem Cutera Enlighten Triplex? Wejdź na stronę Bieńkowscy Clinic, działającej w Bydgoszczy i Częstochowie.