Nietrzymanie moczu? Wylecz się bez skrępowania

Nietrzymanie moczu jest problemem powszechnym, jednak nadal wstydliwym i krępującym, a przez to wciąż jeszcze lekceważonym i niepotrzebnie tuszowanym przez wiele kobiet. Tymczasem tę uciążliwą dolegliwość można skutecznie leczyć… i wyleczyć. Współczesna ginekologia estetyczna proponuje bezpieczną i nieinwazyjną metodę z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch. Zwalcz problem nietrzymania moczu bez skrępowania!

zdr1-0016

Nietrzymanie moczu (NTM) – co to jest?

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje schorzenie nietrzymania moczu jako mimowolny wyciek moczu przez cewkę moczową. Stanowi ono poważny problem zarówno związany z higieną, jak także społeczny. Mimo że NTM dotyka obu płci, to jednak kobiety chorują znacznie częściej niż mężczyźni (szacunkowo jedna na cztery).

Wyróżnia się trzy rodzaje nietrzymania moczu:

 • Wysiłkowe nietrzymanie moczu – pojawia się najczęściej; szacuje się, że dotyczy ok. 49% osób z NTM. Polega na bezwiednym popuszczaniu moczu w trakcie wykonywania czynności powodujących wzrost ciśnienia w brzuchu, a więc wysiłku fizycznego, kaszlu, śmiechu lub kichania.
 • Naglące nietrzymanie moczu (z parcia) – związane z odczuwaniem silnego parcia oraz nagłej, niemożliwej do powstrzymania potrzeby oddania moczu. W rezultacie często dochodzi do jego popuszczania.
 • Mieszane nietrzymanie moczu – stanowi połączenie objawów dwóch poprzednich typów NTM.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wszelkie odmiany NTM są równie problematyczne, wstydliwe i niekomfortowe. Nietrzymanie moczu może stanowić symptom wielu różnych zaburzeń. Jednak, jak podkreślają specjaliści z kliniki MedBeauty AESTHETIC CLINIC dr Kępa, bardzo często pojawia się ono w następstwie osłabienia oraz niewłaściwej pracy mięśni dna miednicy (tzw. mięśni Kegla) lub też rozciągnięcia pochwy, a tym samym zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Mowa tutaj o wysiłkowym nietrzymaniu moczu, które w początkowych fazach towarzyszy jedynie ciężkiemu wysiłkowi fizycznemu. W postaci zaawansowanej objawia się zaś wyciekiem moczu podczas chodzenia, a niekiedy i spoczynku.

Wśród przyczyn wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet wymienia się:

 • porody,
 • deficyty hormonalne związane z menopauzą,
 • otyłość,
 • przewlekły kaszel,
 • chroniczne zaparcia,
 • wady wrodzone,
 • radioterapię,
 • operacje cewki moczowej,
 • ciężką, długotrwałą pracę fizyczną.

Lekarze uspokajają i zapewniają, że terapia laserem pozwala wzmocnić przednią ścianę pochwy, dzięki czemu przykre objawy wysiłkowego NTM ustępują.

Laserowe leczenie wysiłkowego NTM

Leczenie NTM przy zastosowaniu lasera MonaLisa Touch jest efektywne i bezbolesne, w związku z czym pacjentce nie podaje się znieczulenia. Podczas zabiegu kobieta może doświadczyć jedynie delikatnego uczucia ciepła. Metoda laserowa jest zupełnie bezpieczna i nieinwazyjna. W dodatku nie wymaga wcześniejszych przygotowań oraz hospitalizacji, umożliwia także szybki i sprawny powrót do życia seksualnego.

Zabieg z użyciem lasera trwa około 5-10 minut i polega na fototermicznym obkurczaniu pochwy, przebudowie jej śluzówki, wzmacnianiu ścianek oraz samej cewki moczowej bez ingerencji chirurgicznej. W celu złagodzenia bądź pozbycia się objawów mało lub średnio zaawansowanego NTM zwykle wystarczy poddać się jednemu zabiegowi. W wyjątkowo ciężkich, zaawansowanych przypadkach powtarza się go po miesięcznej przerwie.

Przeciwwskazania i skutki uboczne zabiegu

Do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu laserem MonaLisa Touch pacjentkę kwalifikuje lekarz na podstawie wyników badania cytologicznego i innych wymaganych badań ginekologicznych. Przeciwwskazaniem do zabiegu są: menstruacja, ciąża, nowotwory oraz ostre infekcje intymne. Jako skutki uboczne wymienia się: delikatne obrzęki i zaczerwienienia oraz poczucie dyskomfortu – zazwyczaj towarzyszące pacjentce maksymalnie do dwóch dni od wykonanego zabiegu.

Laserowa metoda leczenia wysiłkowego NTM pozwala kobietom uzyskać długotrwałe, satysfakcjonujące efekty. W bezpieczny i bezbolesny sposób uwalnia je spod ciężaru wstydu i krępacji, przywraca komfort fizyczny i psychiczny. Kobieta dostaje szansę funkcjonowania bez bolesnych ograniczeń, odzyskuje pewność siebie i zagubioną intymność.

Im wcześniej zdecydujesz się na zabieg, tym lepszy efekt uzyskasz. Nie czekaj, poddaj się specjalistycznej diagnozie i rozpocznij leczenie. Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie: http://www.drkepa.com/.