Odtruwanie alkoholowe – wesprzyj swój organizm!

Wielu osobom od czasu do czasu zdarzy się przesadzić z ilością spożytego alkoholu, co następnego dnia wiąże się zwykle z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Osoby notorycznie doprowadzające się do takiego stanu mogą doświadczać tak poważnych objawów, że zaczną obawiać się o swoje życie. W takich przypadkach najrozsądniej jest wdrożyć odtruwanie alkoholowe. Wyjaśniamy na czym polega i dlaczego warto je przejść!

odtruwanie-alkoholowe

Osoby w ciągu alkoholowym często nie są w stanie samodzielnie przerwać tego procesu. Nagła przerwa będzie wiązać się z niezwykle nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi. By bezpiecznie wyjść z takiego stanu, najrozsądniej jest zdecydować się na odtruwanie alkoholowe. Czym ono w zasadzie jest i czym skutkuje?

Jaki wpływ na organizm ma alkohol?

Alkohol jest pewnego rodzaju trucizną dla ludzkiego organizmu. Jego niewielkie ilości są usuwane przez zdrowy organizm bez problemu, ale w przypadku nadużycia – czy to jednorazowego, czy też regularnego – zaczyna być bardziej kłopotliwy, a nawet niebezpieczny. Przede wszystkim zaburza metabolizm organizmu. Osoby z problemem alkoholowym często zaniedbują dietę, co prowadzi do deficytu podstawowych składników odżywczych. Następuje wtedy także obniżenie glukozy we krwi, która jest źródłem energii dla mózgu i innych narządów. Bardzo niekorzystne są też obecne wtedy niedobory witamin oraz minerałów, które prowadzą do wielu chorób. Pierwszym krokiem by zatrzymać degradację organizmu i zniszczenie zdrowia jest odtruwanie alkoholowe.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Detoks alkoholowy jest procesem, który ma wesprzeć organizm w usuwaniu alkoholu, po czym przywrócić go do równowagi. Pacjent bezpiecznie trzeźwieje i się regeneruje, odczuwając wyraźną poprawę samopoczucia już w kilkanaście minut. Lekarz dobiera odpowiednie kroplówki, uzupełniające brakujące mikroelementy oraz wprowadzające do krwioobiegu lekarstwa łagodzące objawy zatrucia i syndromu odstawiennego. Jeśli nadużycie było jedynie incydentem, pacjent już w kilka godzin po odtruwaniu odzyskuje siły. Osobom zmagającym się z alkoholizmem zaleca się podjęcie terapii. Niektóre osoby są już tak zatrute alkoholem, że skutki uboczne lub kontynuacja nałogu mogą doprowadzić do śmierci, więc w pewnym momencie należy zainterweniować. Taki sposób na wytrzeźwienie jest zdecydowanie najbardziej bezpieczny i rozsądny.

Gdzie wykonuje się odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe można odbyć we własnym domu – lekarz pojawi się z niezbędnym sprzętem i poda wszystkie leki. Jeżeli pacjent doprowadza się do takiego stanu notorycznie, taki detoks nie wystarczy. Po odtruciu zostanie więc poinformowany o konieczności podjęcia terapii lub dostanie propozycję wszycia implantu z esperalem lub naltreksonem. Niemniej, oczyszczenie organizmu jest konieczne, by zacząć podejmować jakiekolwiek kroki w kierunku dalszego leczenia.

Odtruwanie alkoholowe to nie tylko sprytny sposób na ratunek po zbyt suto zakrapianej imprezie, ale także dobry start dla osoby chorującej na alkoholizm. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się w z takim problemem, zadzwoń na całodobowy numer: 537677773. Detoks Fenix pomoże Ci stanąć na nogi!

[Materiał zewnętrzny]