Olejek Dabur Amla, czyli indyjski sposób na długie i piękne włosy

W świecie kosmetycznym amla zyskuje coraz większą popularność, jako jeden z bardziej pożądanych składników pielęgnacyjnych. Działa przeciwłupieżowo, zapobiega wypadaniu włosów i upiększa włosy. I to właśnie ze względu na jego właściwości, kobiety coraz częściej sięgają po olejek do włosów Dabur Amla. Jak działa?

Olejek Dabur Amla

Ktokolwiek nie słyszał jeszcze o olejku amla, koniecznie musi nadrobić zaległości i dowiedzieć się, jak działa Dabur Amla i dlaczego jest jednym z popularniejszych indyjskich produktów przeniesionych na zachodni rynek. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że to olejek do włosów ciemnych, ponieważ ma właściwości przyciemniające i podbijające ciemniejsze kolory. Co jest w nim najważniejsze? Wyciąg z owoców amli, którą potoczenie nazywa się agrestem indyjskim ze względu na podobieństwo okrągłych owoców do dobrze znanego nam agrestu.

Amla – właściwości cenne dla włosów

Agrest indyjski, amla, amalaka, czy też liściokwiat garbnikowy – niezależnie od nazwy to ta sama roślina, która ma zbawienny wpływ na kondycję włosów. Wyciąg z owoców amli macerowany w dowolnym oleju ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, stąd świetne działanie Dabur Amla na problematyczną skórę głowy. Regularnie stosowany olejek amla sprawia, że włosy są dużo lepiej odżywione i wzmocnione, dzięki czemu nie wypadają w nadmiarze, są mniej podatne na uszkodzenia i dużo bardziej elastyczne.

Jak stosować Olejek Dabur Amla?

Przed zastosowanie amli trzeba mieć na uwadze, że to jeden z olejków do włosów o bardzo intensywnym zapachu, który niektórzy określają jako „egzotyczny”. Faktem jest, że nie każdym nozdrzom będzie pasował. Nie mniej jednak dla najlepszych efektów olejek Dabur Amla należy wcierać w skórę głowy przez około 5 minut, rozprowadzić na włosach, a następnie pozostawić na całą noc. Dopiero rano umyć włosy tak, jak zazwyczaj. Oczywiście można nakładać olejek amla na krócej np. na godzinę przed myciem – dużo ważniejsza jest bowiem regularność aplikacji.