Opieka medyczna dla firm i pracowników

W Polsce od dłuższego już czasu zmienia się wśród pracodawców stosunek do pracownika. Chyba od samego początku prym w tej kwestii wiodły obecne na polskim rynku korporacje, których wzorem z roku na rok idzie coraz więcej małych i średnich firm.

opieka medyczna

Swoistą filozofią dużych zagranicznych korporacji jest zapewnienie swoim pracownikom nie tylko dobrych warunków zatrudnienia i ciekawej pracy, ale także zaoferowanie im kompleksowej opieki, korzyści dodatkowych i rozrywki, tak, by czuli się częścią zespołu, dla którego pracują i w specyficzny sposób zżyli się ze swoją firmą. Dzięki takim zabiegom dany pracodawca staje się atrakcyjny i konkurencyjny na rynku pracy, a jego zespół złożony jest z ludzi dynamicznych, kreatywnych i zadowolonych z tego, co robią.

Szczególne znaczenie ma w Polsce – wobec nieefektywnej publicznej służby zdrowia – zapewnienie należytej opieki medycznej dla wszystkich pracowników, dzięki czemu każdy będzie mógł korzystać ze świadczeń zdrowotnych na wysokim poziomie.

Jedną z placówek oferujących takie usługi jest krakowskie Centrum Medyczne iMed24, które może poszczycić się wyjątkowo komfortowymi warunkami i wysokim standardem obsługi pacjentów. Doświadczeni lekarze kilkunastu najważniejszych specjalizacji przeprowadzają dokładną i rzetelną diagnostykę, opartą na szczegółowym wywiadzie z pacjentem i zleconych badaniach, które wykonywane są w tym samym miejscu, bez zbędnych kolejek i przy wykorzystaniu najnowszego sprzętu medycznego.

Placówki takie jak iMed24 spełniają wymagania wszystkich pracodawców w zakresie pełnej obsługi medycznej dla biznesu. Przede wszystkim podstawą są tu badania medycyny pracy dla wszystkich profili pracowniczych: dla osób pracujących w hałasie, na wysokości, obsługujących maszyny w ruchu, dla kierowców i tych, którzy prowadzą pojazdy służbowe, czy wreszcie badania dla przedsiębiorców z własną działalnością oraz badania sanitarno-epidemiologiczne.

Ponadto, usługi dla pracowników obejmują abonamenty medyczne, w ramach których mogą oni nieodpłatnie korzystać z poradni specjalistycznych i diagnostyki laboratoryjnej. Możliwe jest także, by stworzyć specjalne pakiety profilaktyczne opieki medycznej dedykowane dla firm o określonym profilu i dostosowane do ich potrzeb.

Nawiązanie współpracy z placówką gwarantującą profesjonalną opiekę medyczną dla pracowników jest dla firm bardzo korzystne finansowo, ale przede wszystkim zwiększa ich atrakcyjność na rynku pracy, wyznaczając tym samym nowe, wysokie standardy, w jakich pracuje się w nowoczesnej Polsce.

3 Comments on “Opieka medyczna dla firm i pracowników”

  1. Opieka medyczna, ktora oferuja pracodawcy jest calkiem ciekawym dodatkiem do normalnej pensji. Wiadomo ze w ciagu roku co najmniej kilka razy jest się u lekarza, a wiadomo jak dziala nasz nfz 🙂 U nas mamy Medica Assistance (www.medica-assistance.com – jakby ktos chcial zerknac) i nawet jestesmy zadowoleni z uslug. Najfajniejsza jest wygoda uzytkowania takiego pakietu i szybkosc obsslugi przez lekarzy. Wygoda wygoda i jeszcze raz wygoda. Polecam, rowniez jak macie dostep do innych firm – warto potestowac i sprawdzic co najbardziej nam bedzie odpowiadalo.

  2. pakiet w medica assistance mam juz od kilku lat. w miedzyczasie testowalem inne firmy, ale chyba juz sie przyzwyczailem i pozistane przy medice

  3. Dobrze, że istnieją takie możliwości i firmy zapewniają pakiety medyczne swoim pracownikom. Dzięki temu nie musimy oczekiwac w tych okropnych kolejkach do lekarzy.

Comments are closed.