Pedicure leczniczy we Wrocławiu – jak odpowiednio pielęgnować stopy?

Dlaczego powinnaś oddać swoje stopy w ręce podologa? Zabiegi u tego specjalisty pomogą Ci przy takich dolegliwościach, jak: deformacje stóp, bolesne odciski oraz pękające stopy. Bardzo dobrze wykonany pedicure podologiczny jest nie tylko szansą na to, żeby pozbyć się problemów ze stopami, ale można go też traktować jako upragnioną chwilę relaksu. Dlaczego?

pedicure-leczniczy

Na czym polega podstawowy zabieg podologiczny?

Zadaniem pedicure podologicznego we Wrocławiu, inaczej zwanego podstawowym pedicurem podologicznym, z jednej strony jest pielęgnacja, a z drugiej poprawa kondycji i wyglądu stóp. Wykonywany jest on leczniczo i profilaktycznie. Dzięki niemu w wielu przypadkach można zapobiec bolesnym dolegliwościom stóp. Pozwala on również na usunięcie drobnych zmian na stopach, takich jak na przykład:

  • odciski,
  • modzele,
  • popękane pięty.

Jest wykorzystywany również do regeneracji zmęczonych albo zniszczonych stóp. Warto wiedzieć o tym, że zaniedbane stopy mają niekorzystny wpływ na kondycję kręgosłupa, kolan oraz stawów.

Jak podolog wykonuje pedicure leczniczy?

W profesjonalnym gabinecie podologicznym pedicure leczniczy zaczyna się od całościowej oceny kondycji stóp i zdiagnozowania powodów konkretnych dolegliwości. Jeżeli masz jakiekolwiek zmiany chorobowe na stopach, takie, jak na przykład grzybica, alergia lub infekcja, to nie możesz zapisać się na tego rodzaju zabieg.

Co Cię czeka podczas wizyty?

Pierwszym etapem pedicure jest oczyszczająca kąpiel stóp w wodzie z dodatkiem soli. Powoduje ona oczyszczenie naskórka, jego zmiękczenie oraz dezynfekcję. Tutaj znajdziesz miejsce, w którym możesz wykonać pedicure leczniczy we Wrocławiu. Jest to zabieg bezbolesny, który warto co jakiś czas powtarzać, jednak nie częściej niż raz w miesiącu. Regularne poddawanie się zabiegowi sprawi, że stopy będą piękne i zdrowe.

Zadbaj o zdrowie stóp w gabinecie podologicznym we Wrocławiu

W czasie pedicure podologicznego jest złuszczany zrogowaciały naskórek, a później wygładza się płytkę paznokcia, wycina skórki oraz nakłada peeling. Następnie wmasowuje się w stopy maseczkę oraz owija je folią. Końcowym etapem jest nałożenie kremu i polerowanie paznokci.

Brzmi bardzo przyjemnie, prawda?

Zabieg jest nie tylko sposobem na zadbanie i zregenerowanie skóry stóp oraz stanu paznokci. Jest to także wspaniała okazja na chwilę relaksu. Pedicure tego rodzaju polecany jest w szczególności dla osób, które mają zniszczone stopy albo cierpią na odciski. Wizyta w gabinecie podologicznym z pewnością poprawi stan ich skóry.

[Materiał zewnętrzny]