Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym – poznaj wszystkie zalety tego zabiegu!

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Nic w tym dziwnego, w końcu każda z nas pragnie, by jej usta miały ponętny wygląd oraz pełny kształt. Oczywiście, taki efekt możemy starać się otrzymać również przy pomocy wybranych technik makijażowych, jednak problem w tym przypadku stanowi krótki efekt. Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym to zatem doskonała propozycja dla pań, które chcą cieszyć się pełnymi kształtami warg przez kilka następnych miesięcy.

zdr1-0023

Kwas hialuronowy – nie tylko powiększanie ust!

Kwas hialuronowy ma bardzo szerokie zastosowanie w zakresie dermatologii i medycyny estetycznej. Jest wykorzystywany nie tylko do modelowania czy powiększania ust, ale też do odmładzania wybranych partii twarzy. Jeśli więc mamy do czynienia ze zwiotczeniem i zwężeniem czerwieni wargowej, opadającymi kącikami ust, a także widoczną utratą jędrności i objętości ust, wypełniacz w postaci kwasu hialuronowego pozwoli skutecznie zredukować wszystkie te objawy procesu starzenia się skóry.

Powiększanie i modelowanie ust kwasem – na czym to polega?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to nic innego, jak wstrzykiwanie tej substancji w miejsce, które chcemy poddać modelowaniu. Podstawowym narzędziem do wykonania zabiegu jest ampułko strzykawka, wypełniona odpowiednią ilością kwasu, z bardzo cienką igłą, która wprowadza się pod skórę. Ze względu na dużą wrażliwość skóry ust na działanie kwasu hialuronowego proponuje się, aby zabieg był wykonywany w znieczuleniu – stanowi je  specjalny krem, który aplikuje się na usta 30 min przed zabiegiem. Powiększanie ust kwasem hialuronowym należy do grupy tzw. zabiegów lunchowych – trwa około 30 min i nie wymaga przeprowadzenia wcześniej specjalistycznych badań. Po zabiegu który stosuje się także często w wypadku asymetrii ust, skóra jest w zdecydowanie lepszej kondycji dzięki leczniczym właściwościom kwasu hialuronowego.

Kto może powiększyć usta kwasem?

Zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego nie posiada szczególnych ograniczeń wiekowych – powiększaniu ust mogą poddać się zarówno 20-latki, jak i pacjenci, którzy zmagają się z postępującym procesem starzenia się skóry. Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w każdym organizmie ludzkim, dlatego ryzyko ewentualnych powikłań po zabiegu jest minimalne. Choć powiększanie ust kwasem to jeden z bezpieczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, to zamiar ten należy wcześniej konsultować ze specjalistą, którego zadaniem będzie wykluczenie wszelkich możliwych przeciwwskazań do jego wykonania.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym należy zdecydowanie poprzedzić konsultacją z lekarzem. W tym przypadku niezbędna jest obserwacja kondycji skóry pacjentki oraz przeprowadzenie podstawowego wywiadu lekarskiego – zaznaczają specjaliści dermatologii Anti Aging z Kliniki Melitus w Warszawie. Na powiększanie ust nie powinny decydować się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a także osoby, które mają do czynienia z chorobami skórnymi typu zapalnego np. opryszczka czy trądzik. Z zabiegu powinny też zrezygnować panie, które mają skłonności do powstawania blizn przerostowych, mogą być uczulone na lignocainę, a także zmagające się z chorobami układu immunologicznego np. hashimoto – w tym przypadku organizm może całkowicie odrzucić wstrzykiwaną pod skórę substancję.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego pod skórę to szybki i prosty zabieg, który pozwala praktycznie natychmiastowo wrócić do codziennych zajęć. Początkowo na skórze mogą wystąpić pewne opuchnięcia oraz zasinienie, jednak objawy te powinny samoistnie ustąpić po kilku dniach. Trzeba natomiast pamiętać o tym, by kilka dni po wykonaniu zabiegu unikać opalania oraz wizyt w solarium – te czynniki mogą zakłócić proces prawidłowego rozmieszczania się substancji pod skórą.