Poznaj wielofunkcyjność Kremu BB

Krem BB zyskuje coraz większą popularność, nie tylko pod kątem znajomości tego produktu, ale także jeżeli chodzi o przychylność wobec jego właściwości. Na rynku kosmetycznym można bowiem znaleźć kremy bb łączące w sobie 5, a nawet 8 funkcji. Poznaj wielofunkcyjność tego kosmetyku i zobacz, że warto posiadać go w swojej kosmetyczce oraz wykorzystać w codziennym makijażu!

zdr1-0013

Co kryje się pod nazwą krem bb

Krem bb to nazwa zapożyczona z języka angielskiego, która dokładnie brzmi beauty balm cream. Dotyczy produktu kosmetycznego, który wykazuje się pielęgnacyjnym działaniem wobec skóry twarzy. Nie wpływa na wyleczenie dolegliwości o charakterze chorobowym lub zapalnym, ponieważ nie jest dermokosmetykiem. Cechuje się jednak niezwykle pozytywnym i skutecznym wpływem na zatuszowanie niedoskonałości cery. Zaletą kremu bb jest także działanie odżywiające skórę.

Zalety stosowania kremu bb

Krem bb działa przede wszystkim kompleksowo. Cecha ta stanowi główną zaletę tego produktu. Kompleksowe działanie jest głównie uzależnione od ilości funkcji, jakie łączy w sobie ten produkt. Na rynku kosmetycznym można znaleźć kremy bb 5w1, a nawet takie, które spełniają aż 8 funkcji. Taki znajdziesz w produktach do makijażu marki Maybelline – Krem BB 8w1 pod nazwą Dream Fresh BB.  W zależności od tego, ile zastosowań w kosmetyku, tyle pozytywnych funkcji taki produkt posiada. Warto zatem sięgać po te, które łączą w sobie ich jak najwięcej. Jednak tutaj trzeba być ostrożnym. Jeśli jesteś posiadaczem np. tłustej cery i zastanawiasz się, czy lepiej wybrać ‘’uniwersalny’’ krem bb, czy dedykowany właśnie do skóry tłustej – zdecydowanie zdecyduj się na ten drugi. Mimo zbliżonego składu obu rodzajów kosmetyku, ten który uwzględnia typ cery, zapewne posiada takie składniki, które nie zaszkodzą skórze twarzy o wysokich wymaganiach.

Dodatkowe zalety kremu bb:

  • natychmiastowo wyrównany koloryt skóry
  • eliminacja widocznych porów
  • niedoskonałości stają się niewidoczne, dzięki ich zmatowieniu
  • idealne dopasowanie do kolorytu i rodzaju skóry
  • redukcja zaczerwienienia, rumienia
  • ochrona przed słońcem (kremy bb posiadają w swoim składzie filtr o wysokości najczęściej – SPF 15)
  • posiada działanie odżywcze – nawilża i regeneruje

Który krem bb wybrać, czyli wpływ kosmetyku na typ cery

Zaletą tego produktu jest idealne dopasowanie się do potrzeb każdego typu cery. Czasami krem bb uwzględnia konkretny rodzaj skóry i przeznaczony jest do suchej, tłustej lub wrażliwej, ale bywa też tak, że jeden produkt można stosować wobec każdego jej typu. Nawet jeżeli kosmetyk ma uniwersalne zastosowanie wobec problematyki cery, to nie znaczy, że będzie nieodpowiedni i zaszkodzi, gdy będzie stosowany jednocześnie przez osoby z cerą suchą czy wrażliwą.

Krem bb opracowany jest w oparciu o delikatne i naturalne składniki. Działają one pielęgnacyjnie i odżywczo. Kosmetyk ten nie ma negatywnego wpływu na stan skóry, ale umożliwia jej natychmiastowe odświeżenie i zdrowy, piękny wygląd.

Kiedy i jak stosować krem bb

Krem bb można stosować w przeciągu całego roku, zarówno latem, jak i zimą. Aplikowany latem umożliwia ochronę przed słońcem,  a dzięki lekkiej konsystencji nie obciąża cery, tak jak np. podkład. Porównując krem bb do podkładu czy fluidu jest jedna znacząca różnica – podkład jest trwalszy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby krem bb potraktować jako bazę, a na jego powierzchnię nałożyć niewielką ilość matującego pudru w kamieniu.

Z kolei krem ten stosowany zimą, zapobiega wysuszeniu skóry. Wiatr i chłodne powietrze wpływają na to, że cera staje się sucha. Krem bb ma zastosowanie nawilżające i odżywiające, a tym samym wpływa na zapewnienie skórze odpowiedniego nawilżenia i zapobiega utracie wody.