Praktyczne akcesoria do rehabilitacyjnych łóżek szpitalnych

Każdy chory przebywający w domu, powinien mieć zapewnione godne warunki życia. Odpowiednia pielęgnacja, wyselekcjonowane posiłki, częste wizyty lekarskie, ale też wygodne łóżko to wszystko pozwala osobie cierpiącej doświadczyć rodzinnego ciepła, ale też polepszyć jej komfort fizyczny.

wysiegniki-do-lozka-rehabilitacyjnego

Kwestia wizualna

Można by powiedzieć, że najbardziej liczy się tylko wyposażenie łózka. Owszem, jest to zapewne kwestia najważniejsza, ale ważna jest również estetyka i jakość wykonania. Na szczęście większość łóżek rehabilitacyjnych wykonuje się na bazie drewna, co sprawia, że nie odstraszają szpitalnym wyglądem i lepiej wpisują się w domową przestrzeń. Dopasowanie pod względem kolorystyki i doboru potrzebnego osprzętu dodatkowego jest dlatego bardzo ważne. Oczywiście pomaga także choremu, który odczuwa komfort psychiczny oraz może korzystać z wielu udogodnień, które będą ułatwiać mu codzienne funkcjonowanie. Szczególnie te osoby, które leżą długo, są bardziej schorowane, potrzebują naprawdę dobrego i komfortowego łóżka.

Materac

Musi być dopasowany do chorego, do jego schorzenia i potrzeb. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych materacy wykonanych z różnorodnych materiałów. Droższe, tańsze, lżejsze, cięższe – wiele też zależy od zasobności portfela klienta. Oczywiście w większości przypadków jest to materac przeciwodleżynowy, chroniący przed skutkami długiego leżenia, np. wielokomorowy, rurowy lub bąbelkowy. Pobudzają one krążenie obwodowe, zapobiegając w ten sposób odleżynom. Trzeba pamiętać o tym, że zarówno jeden jak i drugi materac, musi być położony na zwykły materac piankowy. Co ważne, materac rurowy można zdemontować, tzn. tę jego część, która uciska lub się zużyła i lepiej dopasować go do różnych pozycji ciała osoby chorej.

Regulacja

To również bardzo istotna kwestia. Wszystkie łóżka rehabilitacyjne mają regulację wezgłowia. Nie każde jednak można wyregulować za pomocą pilota, jeśli chodzi o wysokość czy poszczególne jego segmenty. Jest to bardzo istotne dla odpowiedniego ułożenia ciała, ale też pomocne przy wstawaniu i siadaniu. Takie wielofunkcyjne łóżko ułatwia także pracę osobie opiekującej się chorym, która ma większe pole manewru i nie musi użyć tyle siły, aby pomóc choremu w zmianie pozycji ciała. Dokładne ustawienie łóżka pomaga odciążyć kręgosłup, ułatwia oddychanie oraz spożywanie posiłków. W niektórych modelach łóżek rehabilitacyjnych da się ustawić pozycje antytrendelenburga – czyli górna część ciała może być podniesiona do 3- st, a stopy są podparte.

Nadstawki na barierki łóżka szpitalnego

Barierki boczne przy łóżkach rehabilitacyjnych są zazwyczaj potrzebne, aby chory nie zsunął się na podłogę. Oprócz nich często stosuje się nakładki na barierki, które są dodatkowym zabezpieczaniem, kiedy trzeba użyć materaca większej grubości. Dzięki nadstawce zwiększona zostanie odległość do 22 cm między górną krawędzią materaca a górną krawędzią barierki bocznej. Tego typu barierki, ale też inne przydatne akcesoria można zakupić na stronie dobrych sklepów internetowych, oferujących tego typu sprzęt.

Łóżka rehabilitacyjne Elbur

Poszukiwanie dobrego łóżka może zająć dłuższą chwilę czasu. Warto zaglądać na strony sklepów internetowych, oferujących tego typu sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Godnymi zainteresowania są łóżka firmy Elbur, wykonane według najwyższych standardów jakości, z dbałością o każdy szczegół. Przy ich produkcji zwraca się szczególną uwagę  także na standardy i normy dotyczące łóżek o takim przeznaczeniu. Chory może sam sterować różnymi ustawieniami łóżka za pomocą pilota, dzięki czemu nie ma konieczności wołania drugiej osoby do pomocy. Do łóżka można dokupić różne praktyczne dodatki np. wysięgniki do łóżka rehabilitacyjnego z uchwytem, który znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie choremu. Umożliwia wsparcie, zmianę pozycji ciała, dzięki czemu użytkownik ma zapewniony ciągły ruch bez wzywania opiekuna.  Jak wiadomo, jest to bardzo istotne.

Warto też doposażyć łóżko w tablet, czyli funkcyjny stolik, dzięki któremu można spokojnie zjeść posiłek. To także świetna podstawka na książkę, telefon czy inne akcesoria, umilające czas choremu. Mocuje się go do barierek i można regulować wedle uznania. Przenośny stolik to niezbędny element każdego rehabilitacyjnego łóżka i ogromne wsparcie dla chorego.

Każdy z ww. dodatków to duża pomoc dla osoby niesprawnej fizycznie. Są bardzo pomocne w trakcie leczenia, ułatwiają wykonywanie codziennych czynności i poprawiają komfort psychiczny chorego. Mogą przyczynić się znacznie do szybszego powrotu do zdrowia i ułatwiają życie także opiekunowi, który zostaje odciążony z wielu niepotrzebnych czynności.

Dobre łóżko rehabilitacyjne to duży komfort psychiczny i fizyczny dla użytkownika.