Sonoforeza? Tak!

Sonoforeza to zabieg kosmetyczny, w którym wykorzystywane są ultradźwięki. Dzięki ich działaniu, dobroczynne składniki mogą przedostać się w głębsze warstwy skóry i docierają wszędzie tam, gdzie nie mogą dostać się tradycyjne kosmetyki. Po prostu przenikają płaszcz hydrolipidowy, którego nie mogą przejść zwykłe kremy. Sonoforeza równocześnie poprawia przepływ krwi i limfy w organizmie, ponieważ jest też rodzajem mikromasażu. Pobudza produkcję, kolagenu i kwasu hialuronowego. To najlepszy sposób na spowalniający procesy starzenia skóry oraz przyspieszający jej regenerację, a co za tym idzie – widoczność blizn.

depilacjalaserowa-wroclaw

Metody sonoforezy

Sonoforezę można przeprowadzać w profesjonalnych salonach kosmetycznych lub w warunkach domowych. Za kilkaset złotych można kupić na własność urządzenie, które emituje ultradźwięki. Przeprowadzanie tego zabiegu w domu może jednak okazać się dość kłopotliwe i mniej skuteczne. Salon kosmetyczny świadczy najwyższą jakość usług oraz korzysta z najlepszych dostępnych kosmetyków.

Gdzie można stosować ten zabieg?

Sonoforezę najczęściej stosuje się na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Często też używa się jej do walki ze skórką pomarańczową. W praktyce jednak, można wykonać ją na dowolnej części ciała, która potrzebuje takiego zabiegu. Szczególnymi wskazaniami są cellulit, trądzik, przebarwienia, blizny oraz mało elastyczna skóra.

Zalety sonoforezy

Zabieg sonoforezy ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest bezinwazyjność i bezbolesność. Ponadto jest ona bardzo skuteczna. Często efekty widać już po pierwszym zabiegu. Zwiększone wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych oraz nawilżających wpływa na jakość leczonej skóry. Na skutek sonoforezy jest ona bardziej elastyczna i gładka. Zabieg ten rozjaśnia przebarwienia i plamy. Koloryt skóry staje się bardziej wyrównany a blizny mniej widoczne. Ultradźwięki wzmagają produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Wpływa to na opóźnienie procesów starzenia skóry. Efektem mikromasażu jest również dobre dotlenienie oraz odmłodzenie skóry. Warto też pamiętać, że wibracje głowicy urządzenia do sonoforezy ujędrniają mięśnie oraz eliminują zmarszczki.

Medycyna estetyczna

Sonoforeza bije rekordy popularności, jako zabieg medycyny estetycznej. Daje dobre efekty, ale w przeciwieństwie do metod chirurgicznych, nie wymaga użycia skalpela, ani rekonwalescencji. Żeby osiągnąć trwałe i zadowalające efekty należy przeprowadzić całą serię zabiegów, czyli 5 do 10. Są one tak bezpieczne, że można wykonywać je nawet dwa razy w tygodniu. Z perspektywy klienta, przypomina fotoodmładzanie.

Sonoforeza, a inne zabiegi

Sonoforezę można stosować z innymi zabiegami. Najczęściej poprzedza ją mikrodermoabrazja lub peeling kawitacyjny. Polega on na usuwaniu martwego naskórka oraz oczyszczaniu skóry, przy pomocy głowicy wysyłającej ultradźwięki. Dopiero dobrze oczyszczona skóra nadaje się do sonoforezy. W ten sposób podnosi się jej wydajność oraz skuteczność aktywnych składników. Przedostawanie się ich w głąb skóry jest łatwiejsze, gdy jest ona dobrze oczyszczona. Zabiegi kosmetyczne Wrocław, powinny być realizowane w pakiecie, po to by dawały jak najlepsze efekty.