Telekardiologia – leczenie bliskie sercu

Telemedycyna, łączy w sobie elementy telekomunikacji, informatyki oraz medycyny. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii możliwe jest przełamywanie dotychczasowych barier geograficznych i ograniczeń terapii wynikających z kolejek na badania specjalistyczne.

zdr0049a

Telekardiologia – leczenie na wyciągnięcie ręki

Najprężniej rozwijającym się nurtem telemedycyny jest telekardiologia. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań telekardiologicznych, chory nie musi za każdym razem przychodzić na wizytę kontrolną do placówki zdrowia, ponieważ niezbędne badania przeprowadza w dogodnych warunkach, we własnym domu. W Polsce jedną z najszybciej rozwijających się usług z zakresu telekardiologii jest mobileHolter.

Urządzenie blisko Ciebie, rozpoczęcie badania w zasięgu Twojej ręki

Koniec z czekaniem na termin „przydzielenia” holtera. Koniec z brakiem wpływu na dzień i godzinę rozpoczęcia badania. Dziś zainteresowany może za pośrednictwem strony internetowej mobileHolter zamówić urządzenie kurierem w dogodnego dla siebie miejsce w całej Polsce. Dane osobowe wypełnia w formularzu zamówienia, dokonuje płatności online i w ciągu 48 godzin rozpoczyna badanie serca. Rozwiązanie idealne dla wszystkich aktywnych zawodowo, którym praca nie zostawia czasu na stanie w kolejkach.

Bliski kontakt z Centrum Monitorowania

Pacjent nie jest jednak pozostawiony sam sobie podczas badania. W każdej chwili może zadzwonić na infolinię techniczną Centrum Monitorowania, którego zadaniem jest prowadzenie stałego nadzoru nad jakością zapisu badań. Jako, że zapis EKG pacjenta jest przesyłany na serwery Centrum Moniotorowania w czasie rzeczywistym, technicy, mając stały podgląd badania, dzwonią do pacjenta w momencie kiedy urządzenie wymaga zmiany baterii lub gdy zapis nie jest czytelny i instruują go jakie działania powinien podjąć. Czasem jest to kwestia bardziej stabilnego zamocowania elektrody, czasem pytanie jak długo będzie trwała przerwa w badaniu, bo pacjent postanowił pujść na na basen. Centrum Monitorowania pilnuje w ten sposób, żeby badanie nie zmniejszyło komfortu życia pacjenta, a jednocześnie nie zabrakło wystarczającej ilości diagnostycznego sygnału EKG.

Bliższy termin wyniku badania oraz wizyty u lekarza

Do trzech dni roboczych od zakończenia sesji badania, powstaje raport z wynikiem. Raporty przesyłane są pacjentom drogą elektroniczną lub pocztową. Mając to na uwadze, pacjent może z wyprzedzeniem umówić się na wizytę do swojego lekarza kardiologa i na to spotkanie przychodzi w pełni przygotowany dysponując szczegółowym opisem przebiegu pracy swojego serca.

zdr0049b

mobileHolter pozwala na znaczne skrócenie czasu diagnozowania stanu pacjenta, dzięki czemu leczenia rozpoczyna się znacznie wczęsniej niż w obecnym modelu diagnostyki, gdzie kolejki są dominującym zjadaczem czasu życia pacjenta.

Więcej informacji na mobileHolter.pl

[PR]