Terapia kolagenowa – naturalny sposób regeneracji skóry

Obecnie większość metod leczenia i odmładzania skóry opracowywana jest tak, aby minimalizować okres rekonwalescencji, skracać ilość sesji zabiegowych i maksymalizować efekty. Ponadto dużą wagę przywiązuje się do tego, aby zamierzone efekty estetyczne uzyskiwać w sposób jak najbardziej naturalny poprzez stymulowanie organizmu do samoregeneracji i oddziaływanie na jego procesy naprawcze już na poziomie komórkowym.

terapia kolagenowa

Takie nieinwazyjne i naturalne „odmładzanie” cieszy się obecnie największą popularnością i służy zdrowiu naszej skóry. Nowością, która zyskuje obecnie na popularności i zdobyła uznanie wśród lekarzy jest biostymulacyjna terapia kolagenowa. O wykorzystaniu kolagenu rozmawiamy z dr Michałem Kaniowskim, specjalistą dermatologiem z kliniki Kaniowscy Dermapuls we Wrocławiu.

Jak kolagen wpływa na wygląd naszej skóry?

Kolagen jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. W skórze jest go najwięcej, a jakość i ilość jego włókien odpowiada za strukturę skóry i determinuje jej kondycję. Kolagen stanowi najważniejsze włókno pod­porowe, wpływa na sprężystość skóry, sprawia, że jest ona gładka, napięta i odpowiednio nawilżona. Wraz z upływem czasu dochodzi do zachwiania równowagi —więcej kolagenu naturalnie obumiera niż orga­nizm jest w stanie wyprodukować. Proces ten najbardziej widoczny jest właśnie na skórze, dochodzi do osłabienia jej struktury, traci ona odpo­wiedni poziom nawilżenia, staje się cieńsza i wiotka, traci jędrność. Tych procesów degradacyjnych nie jesteśmy w stanie zahamować, na­tomiast możemy je spowalniać lub niwelować ich skutki, wspomagając skórę poprzez dostarczanie jej dodatkowych ilości kolagenu.

Czy istnieje sposób na stymulację skóry do ponownej produkcji kolagenu?

Terapią, która pozwala skutecznie zrewitalizować skórę i wpłynąć na znaczną poprawę jej kondycji, jest terapia kolagenowa z użyciem produktu Nithya — nowej generacji kolagenu typu I. Preparat jest silnym biosty­mulatorem, który uaktywnia naturalne procesy regeneracyjne skóry.

Jakie korzyści przynosi zabieg?

Nithya umożliwia wszechstronną terapię każdego rodzaju skóry, a zabiegi mogą być wykonywane niezależnie od wieku. Doskonale sprawdzają się one jako element działań profilaktycznych u osób młodych. Wspomagamy w ich wyniku naturalnie zachodzące w skó­rze procesy odnowy komórkowej i dbamy o to, aby zachowała ona jak najdłużej zdrowie i dobrą jakość. W przypadku skóry z widoczny­mi oznakami starzenia, zmarszczkami, wiotkością, terapia kolageno­wa mocno kondycjonuje i odmładza skórę, przywraca jej gęstość, napięcie i elastyczność. Nithya występuje w wersji przeznaczonej do zabiegów na twarzy – Nithya, oraz do ciała – Nithya Body. Zabiegi mogą być wykonywane nawet na najdelikatniejszych obszarach, takich jak okolica oczu, ust, na delikatnej skórze szyi, dekoltu czy grzbietów dłoni oraz na innych części ciała w zależności od potrzeb. Oprócz terapii anti-aging, kolagen ten doskonale sprawdza się w terapiach leczniczych. Stosuję go w leczeniu blizn — atroficznych, przerostowych, potrądzikowych, pooparzeniowych, jak również w przypadkach nadmiernej wiotkości skóry, będącej efek­tem przebytej ciąży lub utraty masy ciała. W tym przypadku zabiegi wykonywane są najczęściej na obszarze ramion, brzucha, nad kola­nami i w obrębie wewnętrznej strony ud. Nithya stanowi doskonałą samodzielną terapię, stosuję ją także jako element terapii łączonej z zabiegami z użyciem nowoczesnych technologii — laseroterapii, radiofrekwencji, ultradźwięków, zarówno w zabiegach stricte odmła­dzających, rewitalizujących, jak i terapiach leczniczych.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabiegi są bardzo bezpieczne i mogą być stosowane niezależnie od wieku pacjenta. Preparat nie daje działań niepożądanych, nie wywołuje uczuleń, alergii czy innych reakcji układu odpornościowego. Procedura zabiegowa jest małoinwazyjna, komfortowa dla pacjenta i praktycznie nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Kiedy pojawia się i jak długo utrzymuje efekt zabiegu?

Terapia kolagenowa daje długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry. Skóra zmuszona jest niejako do samoregeneracji, uruchamiane są procesy jej zdrowienia, dzięki czemu staje się elastyczna, gładka, zyskuje świeży wygląd i młodzieńczą witalność. Efekty poprawy jakości skóry i jej wyglądu pacjenci zauważają bardzo szybko. Obserwują poprawę kolorytu, spłycenie zmarszczek, poprawę gładkości. Wykonanie serii zabiegów sprawia, że skóra zagęszcza się, staje się jędrna, następuje jej widoczne odmłodzenie. Dla uzyskania jak najlepszych efektów terapii należy wykonać serię 3 zabiegów w odstępach 2 do 3 tygodni.

Wyłączny dystrybutor NITHYA: Esthetic Medical Innovation

[PR]