TOP sposoby na przedłużenie włosów

Marzysz o długich, zdrowych włosach? Dzięki sprawdzonym sposobom kobiety mogą cieszyć się kosmykami dłuższymi nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Poznaj popularne metody przedłużania!

przedłużenie włosów

Długie kosmyki można pokręcić, wyprostować lub upiąć w dowolny sposób. Nic zatem dziwnego, że wiele kobiet decyduje się na przedłużenie włosów. Przed zabiegiem warto przyjrzeć się kondycji kosmyków, zapytać fryzjera o najlepszą metodę. Przyczepienie pasm do włosów o słabych cebulkach może bowiem sprawić, że zaczną one wypadać.

Przedłużanie metodą kanapkową

Metoda kanapkowa polega na wczepieniu pomiędzy kosmyki pasm włosów na taśmie. Są one niewidoczne gołym okiem, a przy tym lekkie i nieobciążające. Aby skorzystać z tego sposobu, naturalna fryzura powinna sięgać co najmniej 15 centymetrów. Proponowane przez fryzjera pasma włosów mają zazwyczaj długość 25, 40 oraz 55 cm. Zabieg trzeba powtarzać co 4-6 tygodni.

Najpopularniejsza – keratyna

Metoda keratynowa polega na zgrzewaniu sztucznych włosów z naturalnymi. Obecnie ze względu na trwałość i małą widoczność złączeń jest najpopularniejszym sposobem przedłużania pasm. Po 2-3 miesiącach następuje naturalny przyrost kosmyków – wówczas warto powtórzyć zabieg.

Sposób „na zimno”

Przedłużając włosy metodą na mikroringi, fryzjer zamiast zgrzewarki używa cążek zaciskających. Do skóry głowy przyczepiane są małe, metalowe obrączki ze sztucznymi pasemkami. Rozmiar oraz rodzaj mikroringów dobierane są do struktury i grubości kosmyku. Metoda ta sprawdza się u osób aktywnych, które przez kilka miesięcy chcą cieszyć się długimi włosami.

Prosto i sprawnie

Jednym z najszybszych sposobów na uzyskanie długich i lśniących włosów jest treska. Popularność zdobyła ona przede wszystkim w USA i krajach arabskich, w których kobiety mają kulturowy nakaz noszenia długich kosmyków. Istotnym mechanizmem w przypadku treski jest spinka przyczepiana do naturalnych włosów. Oprócz niej fryzjer nie używa kleju czy zgrzewki. Ważne przy zastosowaniu tej metody jest odpowiednie dobranie koloru przypinki. Nietrafiony odcień może powodować dużą różnicę w stosunku do naturalnych włosów.

Klucz to pielęgnacja

Ważne, aby po przedłużeniu włosów, szczególnie o nie zadbać. Trzeba stosować delikatny szampon, a po umyciu używać szczotki z rzadko rozstawionymi zębami. – Nie należy również zapominać o odpowiednim nawilżeniu. Świetnie się w tym przypadku sprawdzą domowe sposoby, jak płukanka z zielonej herbaty. Aby uzyskać efekt miękkich i błyszczących włosów, warto stosować napar z 2 łyżeczek TEEKANNE Green Tea w połączeniu z 2-3 szklankami wody – mówi Joanna Fijałkowska, Trade Marketing Manager TEEKANNE. – Umyte kosmyki polewamy letnią herbatą lub moczymy przez kilka minut w płukance – dodaje.

[PR]